Ціни на косметику українських виробників можуть зрости на 20-50%, — Forbes

Джерело: Forbes

Через нові правила, що набрали чинності цього року, вартість косметичної продукції українських виробників може зрости.

“Ціна на косметику внутрішніх виробників можуть зрости на 20–50%”, – каже Микола Романьок, засновник компанії Archimed, яка консультує іноземні компанії, що займаються косметикою.

Нині українські компанії у сфері косметики зобов’язані впроваджувати нові правила виробництва для гармонізації з європейським законодавством.

Новий технічний регламент Кабмін затвердив ще 21 січня 2021-го. Однак документ набрав чинності лише в серпні цього року.

Нові правила для виробників

Контроль формул

Вводиться термін “косметична продукція” замість “косметичні засоби”.

Перелік заборонених речовин збільшується в чотири рази порівняно з чинними нормами.

Запроваджуються списки дозволених барвників, консервантів і УФ-фільтрів, встановлюються вимоги до інших інгредієнтів і контроль за забороненими.

Працюватиме обов’язкова дворівнева система оцінки безпечності.

Контроль виробництва

Кожен етап виробництва повинен бути документально оформлений, валідований і прослідковуваний.

Контролюватиметься мікробіологічна чистота приміщень (аж до правил обробки взуття працівників).

Вимоги поширюються на продукцію, упаковку, а також на способи їх транспортування і зберігання.

Контроль маркетингу

Забороняється викривляти, перебільшувати або будь-яким чином “прикрашати” ефективність засобів.

Докази дієвості косметики повинні базуватися на результатах лабораторних досліджень, аналізі наукових статей та випробуваннях.

Державна служба України з лікарських засобів і контролю за наркотиками призначена органом нагляду, має право на проведення планових і позапланових перевірок виробників. За порушення передбачені штрафи до 302 000 грн.

  • Після рекордної спеки та посухи влітку 2024 року ціни на овочі, зокрема картоплю, помідори та інші сезонні продукти, подвоїлися проти показника минулого року. Високі ціни зумовлені втратою врожаїв та обмеженою пропозицією, а також інфляційними чинниками.
  • Заплановане збільшення податків може спричинити подальше підвищення споживчих цін для населення.
  • Президент “Всеукраїнської асоціації пекарів”, директор ТОВ “Київ Хліб” Юрій Дученко зазначив, що слід очікувати подорожчання хліба до 30% через ситуацію з наслідками обстрілів і відповідно відключеннями електроенергії, дефіцитом робочої сили та нестачею зерна.
  • До Податкового кодексу введуть нову ставку податку на мінеральні та газовані води з додаванням цукру та інших підсолоджувачів або ароматичних речовин. Вона становитиме 0,1 євро (приблизно 4 грн) за кожен літр напою.

В США в штаті Пенсільванія група дітей і дорослих потрапила ​​в лікарню після вживання “токсичних грибів”.

Стало відомо, що рімейк фільму “Ліло та Стіч” вийде в кінотеатрах 23 травня 2025 року.

Президент України Володимир Зеленський заслухав доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського і у вечірньому зверненні розповів про ситуацію на фронті.

Власник TikTok ByteDance створив свої перші навушники, які отримали назву Ola Friend.

Колишній президент Дональд Трамп має перевагу над віцепрезиденткою Камалою Гарріс щодо того, хто краще впорається з вирішенням війн Росії в Україні та на Близькому Сході, про що свідчить опитування.