Цьогоріч Мінфін залучив $42,6 млрд пільгового фінансування від міжнародних партнерів

Джерело: пресслужба Мінфін

У 2023 році до державного бюджету України надійшло 42,6 млрд доларів фінансування від міжнародних партнерів.

Зокрема 27% загального обсягу фінансування — грантові кошти, що надаються на безповоротних умовах, становили 11,5 млрд доларів. Водночас зауважується, що усі кредити Україна отримувала на пільгових умовах.

У відомстві наголосили, що рекордний обсяг зовнішньої допомоги у 42,6 млрд доларів, – це результат роботи команд Мінфіну, уряду спільно з міжнародними партнерами.

У результаті співпраці вдалося залучити необхідний обсяг коштів для забезпечення всіх пріоритетних видатків: пенсії, оплата праці працівників секторів освіти та охорони здоров’я, соціальний захист населення, гуманітарна підтримка.

Ритмічна допомога дозволила не тільки у повному обсязі виконати бюджет України, але й своєчасно забезпечувати всі заплановані видатки. Я вдячний всім партнерам за зусилля, які дозволили підтримати нашу фінансову стабільність. Проте виклики, які провокує війна, зберігаються, і ми продовжуємо працювати з донорами, аби забезпечити бюджетні потреби України у наступному році та сприяти повному економічному відновленню країни, — зауважив міністр фінансів Сергій Марченко.

Так, найбільшими донорами фінансової допомоги у 2023 році є:

  • Європейський Союз — 19,7 млрд доларів (пільгове фінансування);
  • Сполучені Штати Америки — 11 млрд доларів (гранти);
  • Міжнародний Валютний Фонд — 4,5 млрд доларів (пільгове фінансування);
  • Японія — 3,6 млрд млрд доларів (пільгове фінансування та гранти);
  • Канада — 1,8 млрд доларів (пільгове фінансування);
  • Велика Британія — 1 млрд доларів (гарантія);
  • Світовий банк — 652 млн доларів (пільгове фінансування).

У Мінфіну нагадали, що потреба у зовнішньому фінансуванні на наступний рік сягає 37,3 млрд доларів, що верифіковано МВФ.

Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.  

NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.

Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.

Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.

90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.