ЦПД: РФ поширює свій вплив у країнах Африки, прикриваючись «доланням епідемій»
Джерело: ЦПД
Російська пропаганда активно поширює заяви глави РФ Володимира Путіна про нібито великі успіхи РФ у допомозі країнам Африки долати епідемічні хвороби. Проте, насправді така співпраця – один із проявів багатовимірної стратегії Кремля щодо збільшення залежності країн континенту від РФ, пояснили у ЦПД.
Зокрема, розвиваючи медичну співпрацю, РФ паралельно проводить в Африці дезінформаційні кампанії проти західних гуманітарних місій, звинувачуючи їх у поширенні хвороб і спекулюючи на постколоніальних травмах країн Африки. Так, зазначається, що з 2022 року РФ спонсорувала приблизно 80 таких кампаній у 22 державах.
Відмова ж африканців від співпраці із Заходом часто призводить до загального погіршення ситуації з охороною здоров’я, — нагадали у ЦПД.
Крім гуманітарної співпраці, Росія намагається нарощувати взаємодію і в інших сферах та збільшує свою військову присутність на континенті.
Все це робиться виключно з метою отримання доступу до ресурсів континенту та зміцнення свого військового й політичного впливу, — додали у повідомленні.
- Деякі африканські країни налагоджують зв’язки з російською організацією, яка стоїть за рекрутинговою програмою по набору персоналу для військових заводів в РФ.
- Росія змушує африканських жінок, яких обманом привезла до країни, виготовляти безпілотники для війни проти України.
23 квітня президент Володимир Зеленський нагадав, що Сполучені Штати під час першої каденції президента Дональда Трампа ухвалили “Кримську декларацію”, котра засуджувала вторгнення і визнавала територіальну цілісність України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 23 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 боєзіткнення.
Європейські служби безпеки дійшли висновку, що за серією підпалів посилок у логістичних центрах у Німеччині, Польщі та Великій Британії в липні 2024 року стоїть російське ГРУ. Інциденти розглядаються як частина масштабної диверсійної операції, спрямованої на дестабілізацію країн НАТО та випробування можливості атак на авіарейси до Північної Америки, мовиться у спільному журналістському розслідуванні німецьких медіакомпаній WDR та NDR, а також газети Süddeutsche Zeitung, повідомляє Tagesschau.
Міноборони розробило документацію на новий засіб індивідуального захисту — тент захисний (бронековдру) для військових.
У Генеральному штабі підтвердили ураження російського заводу з виробництва ударних БпЛА, на відстані понад 1000 км від держкордону України