ЦПД: РФ поширює свій вплив у країнах Африки, прикриваючись «доланням епідемій»
Джерело: ЦПД
Російська пропаганда активно поширює заяви глави РФ Володимира Путіна про нібито великі успіхи РФ у допомозі країнам Африки долати епідемічні хвороби. Проте, насправді така співпраця – один із проявів багатовимірної стратегії Кремля щодо збільшення залежності країн континенту від РФ, пояснили у ЦПД.
Зокрема, розвиваючи медичну співпрацю, РФ паралельно проводить в Африці дезінформаційні кампанії проти західних гуманітарних місій, звинувачуючи їх у поширенні хвороб і спекулюючи на постколоніальних травмах країн Африки. Так, зазначається, що з 2022 року РФ спонсорувала приблизно 80 таких кампаній у 22 державах.
Відмова ж африканців від співпраці із Заходом часто призводить до загального погіршення ситуації з охороною здоров’я, — нагадали у ЦПД.
Крім гуманітарної співпраці, Росія намагається нарощувати взаємодію і в інших сферах та збільшує свою військову присутність на континенті.
Все це робиться виключно з метою отримання доступу до ресурсів континенту та зміцнення свого військового й політичного впливу, — додали у повідомленні.
- Деякі африканські країни налагоджують зв’язки з російською організацією, яка стоїть за рекрутинговою програмою по набору персоналу для військових заводів в РФ.
- Росія змушує африканських жінок, яких обманом привезла до країни, виготовляти безпілотники для війни проти України.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.