ЦПК: У телефоні голови АМКУ знайшли вказівки щодо знищення доказів по справі у збагаченні

Джерело: ЦПК

Вищий антикорупційний суд розпочав розглядати запобіжний захід голові Антимонопольного комітету Павлу Кириленку. Його підозрюють у незаконному збагаченні і неправдивої інформації в деклараціях. У ЦПК переповіли про нові деталі справи посадовця щодо незаконного збагачення на 56 млн.

Прокурор САП просить взяти Кириленка під варту із заставою у понад 121 млн грн. У разі внесення застави до нього застосують певні обов’язки, зокрема здати закордонні паспорти та носити електронний браслет.

На засіданні, 15 серпня, виступила лише прокурор САП, наступного засідання планується виступ захисту. Також мають допитувати двох свідків, а саме тещу та тестя Кириленка. Зокрема прокурор розповіла, що під час обшуку за місцем проживання посадовця знайшли ключі від двох квартир у місті Ужгород. Це нові квартири, про які слідству не було відомо.

Тоді як дружина Кириленка під час обшуку пояснила, що це нібито квартири її матері. Однак, згідно з даними реєстру, вони зареєстровані на іншу особу.

Окрім цього, прокурор повідомила, що на вилученому у колишньої судді Печерського райсуду Києва телефоні iPhone знайшли переписку про провадження НАБУ щодо Кириленка, а також рекомендації щодо знищення доказів.

“Дружина, тесть, теща — змінити телефони на iPhone останньої моделі, встановивши двохфакторну аутентифікацію”, “замінити номери телефонів на інші”, “промоніторити і витягнути інформацію з пошти”, “почистити пошту і видалити її”, – повідомлення від 9 квітня цього року.

Захист заявив, що на посадовця раніше було кілька спроб замахів і надав судді оплатний договір Кириленка з поліцією про надання послуг з охорони. Кириленко відмовився від коментарів.

Зауважимо, НАБУ і САП повідомили про підозру у незаконному збагаченні на 56,2 млн грн та декларуванні недостовірної інформації очільнику Антимонопольного комітету Павлу Кириленку.

З 2020 по 2023 роках Кириленко став власником 21 об’єкту нерухомості та люксового авто, записавши все на родичів своєї дружини.

Зауважується, що серед набутого майна посадовцем:

  • 7 квартир у Києві та Ужгороді загальною площею майже в 700 квадратів;
  • будинок на понад 220 квадратів та 2 земельні ділянки під Києвом;
  • 2 гаражних бокси;
  • 6 машиномісць;
  • 3 нежитлових приміщення площею понад 190 квадратів;
  • автомобіль ВМW Х3.

Загальна вартість активів – 61,7 млн грн. У ЦПК відзначили, що різниця між вартістю цих активів і коштами, якими володіла родина, і лягла у текст підозри.

Першими про можливе незаконне збагачення Кириленка написали Схеми. Журналіст Георгій Шабаєв встановив, що родичі чиновника не мали бізнесу і за останні чверть століття не отримували достатніх офіційних доходів, щоб все це придбати.

У САП повідомили, що приводом для розслідування САП та НАБУ стало саме оприлюднення журналістського розслідування.

Додамо, днями заступника міністра енергетики України викрили на хабарі розміром півмільйона доларів. Служба безпеки України та Національне антикорупційне бюро за сприяння міністра енергетики Германа Галущенка розкрили масштабну корупційну схему, організовану високопосадовцем.

Довідка. Павло Кириленко — полковник юстиції, Голова Антимонопольного комітету України з 6 вересня 2023 року. Голова Донецької ОВА (5 липня 2019 — 5 вересня 2023).

21 березня 2024 року з розслідування Радіо Свобода та проєкту “Схеми” стало відомо, що сім’я голови Антимонопольного комітету Павла Кириленка володіє майном загальною ринковою вартістю 70 мільйонів гривень. Мовилося про 7 квартир, 6 паркомісць, будинок, дві земельні ділянки, комерційну нерухомість та два кросовери, якими володіють батьки дружини Кириленка. Це майно, за даними з розслідування, вони почали купувати, коли Кириленко очолив Донецьку обласну державну адміністрацію. Журналісти стверджували, що теща і тесть Кириленка не мали достатніх офіційних доходів на придбання цього майна.

Журналістам Павло Кириленко пояснив, що стартовий капітал на купівлю цього майна його родина отримала в 90-х роках, коли прабабуся його дітей вдало реалізувала акції заводу “Стирол” в нині окупованій Горлівці. Теща Кириленка в розмові з журналістами повідомила, що в 1997 році їм вдалося виручити за продаж акцій концерну 40 тисяч доларів. Документи, які підтверджують цю операцію, за словами тещі, “залишились в окупованій Горлівці”.

Прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні після зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським у суботу, 7 вересня, пообіцяла непохитну підтримку України.

США помітили посилення російської військової активності навколо ключових підводних кабелів і вважають, що Росія тепер може з більшою ймовірністю здійснювати потенційні диверсійні операції, спрямовані на виведення з ладу критичної частини світової комунікаційної інфраструктури.

Екснардеп Антон Геращенко поширив допис про те, що бійці 3-ї окремої штурмової бригади нібито взяли російської окупанта в полон і “не жаліли”. Однак інформація є фейковою.

З прифронтового Покровська Донецької області “Укрзалізниця” евакуювала 161 пасажира. Зокрема 34 дитини віком від року, 14 маломобільних пасажирів і 17 домашніх улюбленців.

Станом на 16:00 в суботу, 7 вересня, по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень зросла до 101. Найгарячіше зараз на Покровському та Курахівському напрямках.