«Ця медаль для наших захисників і захисниць», – фехтувальниця Ольга Харлан про здобуте командою «золото» на Олімпійських іграх

Ввечері 3 серпня українські фехтувальниці принесли Україні першу золоту медаль в Олімпійських іграх-2024. Ольга Харлан, Олена Кравацька, Аліна Комащук, Юлія Бакастова перемогли збірну Південної Кореї. Протистояння завершилося з рахунком 45:42 на користь України. До останнього бою рахунок був на користь суперниць з Південної Кореї.

На фінальний бій Ольга Харлан вийшла проти Джон Хайон з рахунком 37:40, на користь Південної Кореї. Одначе, Харлан зуміла не лише зрівняти рахунок, але перевершити суперниць.

“Не можемо усвідомити це. Гадаю, що усвідомимо трішки пізніше. Знаємо одне: підняли вище український прапор, співали гімн. Ця медаль — для наших захисників і захисниць. Вдячні нашим родинам за підтримку. Ми шоковані”, – сказала Ольга в ефірі “Суспільне Спорт”..

Перед фінальним матчем з кореянками, зізнається Харлан, українська команда була розслабленою, хоч підготовка до попередніх протистоянь була нервовою.

“Говорили собі, що можемо це зробити. Не те, що повинні — не хотіли [накручувати] себе. Хотіли фехтувати. Якби робили фехтування, все було б добре. Чесно, були розслаблені [перед стартом матчу]”, – розповіла спортсменка.

Харлан здобула своє друге олімпійське “золото” — через 16 років після тріумфального дебюту в Пекіні — та рекордну для України шосту нагороду всіх ґатунків.

Ольга Харлан – українська фехтувальниця на шаблях, олімпійська чемпіонка 2008 і 2024 року та срібна призерка Олімпійських ігор 2016 року в командній першості, триразова бронзова призерка Олімпійських ігор (2012, 2016 та 2024) в індивідуальній першості, шестиразова чемпіонка світу (2013, 2014, 2017, 2019 роки в індивідуальній першості, 2009 та 2013 роки в командній першості), восьмиразова чемпіонка Європи (2009, 2011, 2012, 2013, 2014, 2019 роки в індивідуальній першості, 2009 та 2010 роки в командній першості), заслужений майстер спорту з фехтування.

29 березня 2016 року ім’я Ольги Харлан було вписано у міжнародний Зал слави FIE.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.