Данія, Франція та Литва інвестували в український ОПК понад €150 млн – Міноборони

Джерело: Рустем Умєров/Facebook

Міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що Україна отримала понад 150 мільйонів євро (6,5 млрд грн) на фінансування українського ОПК від Данії, Франції та Литви.

Так, 111 млн євро – на виконання угод у межах співпраці між Міноборони України, Мінстратегпромом та Міноборони Данії на посилення ЗСУ новітніми засобами ураження вітчизняного виробництва.

Тоді як 29 млн євро – грант від уряду Франції на посилення безпеки і оборони України.

Ще 10 млн євро – на розвиток українського ОПК відповідно до Меморандуму між Міністерством національної оборони Литви, Міноборони України та Мінстратегпромом.

Зауважується, що вказані кошти зокрема спрямують на виробництво ракет, дронів-deepstrike та артилерійських установок.

Стало відомо, що за 11 місяців 2024 року було передано понад 1.2 мільйона дронів різних типів, що включають розвідувальні, ударні та FPV-дрони-камікадзе. Зокрема, до Сил оборони надійшло понад 40 000 розвідувальних мультироторних дронів, серед яких понад 12 000 “нічних”, а також 5 000 розвідувальних БпЛА літакового типу, таких як Shark, ГОР і Фурія.

Ударні дрони глибинного ураження представлені понад 6 000 одиниць, серед яких Ан-196 “Лютий”, Firepoint та інші.

Крім того, поставлено понад 2 000 багаторазових ударних БпЛА, таких як Nemesis, Кажан, Вампір, а також понад 5 000 FPV-коптерів багаторазового використання.

Ще 1.1 млн FPV-дронів-камікадзе, на замовлення Міноборони відповідно до потреб бойових підрозділів, було передано Держспецзвʼязком.

До кінця року планується передати ще близько 100 000 безпілотників.

  • 6 грудня Зеленський повідомив, що Силам оборони передали першу партію нових ракет-дронів “Пекло”. Ракета “Пекло” вже мала п’ять бойових застосувань, серед яких були й успішні. Вона може розвивати швидкість до 700 км/год та має дальність 700 км.
  • Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що українська далекобійна ракета-дрон “Паляниця” вийшла у серійне виробництво.
  • Литва інвестує 10 млн євро у виробництво ракети-дрона “Паляниця” за “данською моделлю”, тобто напряму фінансуючи українського виробника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.

Кількість загиблих внаслідок російського авіаудару по Добропіллю на Донеччині збільшилася до двох осіб.

Євросоюз розглядає можливість використання прибутку від заморожених російських активів для фінансування нового пакету військової допомоги Україні на $10 млрд, запропонованого президентом США Дональдом Трампом.

Верховна Рада 16 липня ухвалила в другому читанні законопроєкт №13168, яким вносяться зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, врегулювавши порядок отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військового у полоні та прирівнявши смерть у російських тюрмах до загибелі на полі бою.

16 липня президент Володимир Зеленський подав щойно звільненого главу уряду Дениса Шмигаля на посаду очільника Міністерства оборони.