Данія, Франція та Литва інвестували в український ОПК понад €150 млн – Міноборони
Джерело: Рустем Умєров/Facebook
Міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що Україна отримала понад 150 мільйонів євро (6,5 млрд грн) на фінансування українського ОПК від Данії, Франції та Литви.
Так, 111 млн євро – на виконання угод у межах співпраці між Міноборони України, Мінстратегпромом та Міноборони Данії на посилення ЗСУ новітніми засобами ураження вітчизняного виробництва.
Тоді як 29 млн євро – грант від уряду Франції на посилення безпеки і оборони України.
Ще 10 млн євро – на розвиток українського ОПК відповідно до Меморандуму між Міністерством національної оборони Литви, Міноборони України та Мінстратегпромом.
Зауважується, що вказані кошти зокрема спрямують на виробництво ракет, дронів-deepstrike та артилерійських установок.
Стало відомо, що за 11 місяців 2024 року було передано понад 1.2 мільйона дронів різних типів, що включають розвідувальні, ударні та FPV-дрони-камікадзе. Зокрема, до Сил оборони надійшло понад 40 000 розвідувальних мультироторних дронів, серед яких понад 12 000 “нічних”, а також 5 000 розвідувальних БпЛА літакового типу, таких як Shark, ГОР і Фурія.
Ударні дрони глибинного ураження представлені понад 6 000 одиниць, серед яких Ан-196 “Лютий”, Firepoint та інші.
Крім того, поставлено понад 2 000 багаторазових ударних БпЛА, таких як Nemesis, Кажан, Вампір, а також понад 5 000 FPV-коптерів багаторазового використання.
Ще 1.1 млн FPV-дронів-камікадзе, на замовлення Міноборони відповідно до потреб бойових підрозділів, було передано Держспецзвʼязком.
До кінця року планується передати ще близько 100 000 безпілотників.
- 6 грудня Зеленський повідомив, що Силам оборони передали першу партію нових ракет-дронів “Пекло”. Ракета “Пекло” вже мала п’ять бойових застосувань, серед яких були й успішні. Вона може розвивати швидкість до 700 км/год та має дальність 700 км.
- Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що українська далекобійна ракета-дрон “Паляниця” вийшла у серійне виробництво.
- Литва інвестує 10 млн євро у виробництво ракети-дрона “Паляниця” за “данською моделлю”, тобто напряму фінансуючи українського виробника.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.
23 квітня спецпредставник президента США Кіт Келлог закликав зупинити російсько-українську війну за планом Дональда Трампа після лондонської зустрічі з українською делегацією.
23 квітня президент Володимир Зеленський нагадав, що Сполучені Штати під час першої каденції президента Дональда Трампа ухвалили “Кримську декларацію”, котра засуджувала вторгнення і визнавала територіальну цілісність України.