Данія замовила для ЗСУ виробництво 18 самохідних гаубиць «Богдана»

Джерело: Міноборони Данії

Данія замовила для Збройних Сил України виробництво 18 самохідних гаубиць “Богдана”. Ці артилерійські установки, профінансовані Копенгагеном, планується доставити у найближчі місяці.

“Данія робить безпосередній внесок в українську оборонну промисловість, надаючи як фінансове пожертвування артилерійські знаряддя “Богдана”, зроблені в Україні. Це важливий крок у майбутніх зусиллях щодо пожертвувань та у розбудові української оборонної промисловості”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що це перша партія з 18 одиниць. Артилерійські гармати, профінансовані Данією, будуть доставлені найближчими місяцями.

“Коли я був в Україні цієї весни, щоб відвідати низку підприємств оборонної промисловості у Києві, я переконався у можливостях підтримки України через придбання безпосередньо через українську оборонну промисловість”, – розповів міністр оборони Данії Троельс Лунд Поульсен.

За його словами, Копенгаген гарантує, що необхідне фронту обладнання може бути виготовлене та доставлене поблизу. Це забезпечує логістичні переваги та водночас допомагає розвивати українську оборонну промисловість. Артилерійські знаряддя українського виробництва стануть центральним елементом цього пілотного проєкту.

Міністр висловив сподівання, що більше країн підуть за прикладом Данії та здійснюватимуть закупівлі в Україні. Він підкреслив, що можливості українців виробляти обладнання перевищують фінансові можливості, які вони мають зараз. Тому подібні угоди мають великий потенціал для збільшення виробництва обладнання в Україні та водночас сприятимуть розвитку її оборонної промисловості.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, Іран і Росія продовжують демонструвати бажання поглиблювати двосторонні відносини та співпрацю.