Данія зробила внесок у розмірі 5,3 млн євро до Фонду підтримки енергетики України
Джерело: Міненерго
До Фонду підтримки енергетики України надійшов новий внесок Данії у розмірі 5,3 млн євро.
Внесок був анонсований міністром клімату, енергетики та комунальних послуг Королівства Данія Ларсом Огором під час його зустрічі з міністром енергетики України Германом Галущенком у Міненерго.
“Вдячний Данії за постійну підтримку у відновленні нашої енергетики. Разом ми завжди сильніші”, – наголосив міністр енергетики України Герман Галущенко.
Отже, загальна сума внесків Данії до Фонду сягнула майже 17 млн євро. Данія стала першим спонсором Фонду підтримки енергетики України ще на початку квітня 2022 року.
Фонд був створений за ініціативою Германа Галущенка і єврокомісарки з питань енергетики Кадрі Сімсон при Секретаріаті Енергетичного Співтовариства у березні 2022 року.
На сьогодні загальна сума внесків спонсорів до Фонду (включно з анонсованими) вже сягнула понад 433 мільйонів євро. Водночас Робочою групою з питань організації гуманітарної допомоги в енергетичній галузі при Міненерго схвалено під закупівлю за рахунок коштів Фонду запити українських енергетичних компаній щодо обладнання, спецтехніки та палива на суму понад 452 млн євро.
- Велика Британія оголосила про додатковий внесок до Фонду підтримки енергетики України на суму 20 мільйонів фунтів стерлінгів (23 млн євро).
- Заступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук повідомила, що загальний внесок Німеччини до Фонду підтримки енергетики України є найбільшим і наразі становить 225 млн євро.
- Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Секретаріат Енергетичного Співтовариства підписали угоду про грантовий внесок США до Фонду підтримки енергетики України на загальну суму 23 000 000 євро.
Міністр фінансів США Скотт Бессент прокоментував домовленості з Україною щодо надр, заявивши, що президент Володимир Зеленський “зірвав те, що мало б бути найпростішою справою у світі” під час конфлікту з американським керівництвом у Білому домі.
У Центрі протидії дезінформації заявили, що інформація про те, що російські війська нібито взяли під контроль Басівку на Сумщині – фейк.
6 квітня президент Володимир Зеленський поінформував, що за минулий тиждень російські війська застосували проти українських міст та сіл понад 1460 керованих авіаційних бомб, майже 670 ударних дронів і більш ніж 30 ракет різних типів, з них понад два десятки – цієї ночі.
У Міноборони Росії поскаржилися на нову атаку безпілотників у трьох прикордонних з Україною регіонах. За даними російського відомства, протягом ночі 6 квітня підрозділи ППО РФ нібито збили 11 українських дронів.
Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк заявив, що “шокований” через напад російських військ на українське місто Кривий Ріг, унаслідок якого загинуло 18 осіб, серед них — дев’ятеро дітей.