Данія зробила внесок у розмірі 5,3 млн євро до Фонду підтримки енергетики України
Джерело: Міненерго
До Фонду підтримки енергетики України надійшов новий внесок Данії у розмірі 5,3 млн євро.
Внесок був анонсований міністром клімату, енергетики та комунальних послуг Королівства Данія Ларсом Огором під час його зустрічі з міністром енергетики України Германом Галущенком у Міненерго.
“Вдячний Данії за постійну підтримку у відновленні нашої енергетики. Разом ми завжди сильніші”, – наголосив міністр енергетики України Герман Галущенко.
Отже, загальна сума внесків Данії до Фонду сягнула майже 17 млн євро. Данія стала першим спонсором Фонду підтримки енергетики України ще на початку квітня 2022 року.
Фонд був створений за ініціативою Германа Галущенка і єврокомісарки з питань енергетики Кадрі Сімсон при Секретаріаті Енергетичного Співтовариства у березні 2022 року.
На сьогодні загальна сума внесків спонсорів до Фонду (включно з анонсованими) вже сягнула понад 433 мільйонів євро. Водночас Робочою групою з питань організації гуманітарної допомоги в енергетичній галузі при Міненерго схвалено під закупівлю за рахунок коштів Фонду запити українських енергетичних компаній щодо обладнання, спецтехніки та палива на суму понад 452 млн євро.
- Велика Британія оголосила про додатковий внесок до Фонду підтримки енергетики України на суму 20 мільйонів фунтів стерлінгів (23 млн євро).
- Заступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук повідомила, що загальний внесок Німеччини до Фонду підтримки енергетики України є найбільшим і наразі становить 225 млн євро.
- Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Секретаріат Енергетичного Співтовариства підписали угоду про грантовий внесок США до Фонду підтримки енергетики України на загальну суму 23 000 000 євро.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.