Данія зробила внесок у розмірі 5,3 млн євро до Фонду підтримки енергетики України
Джерело: Міненерго
До Фонду підтримки енергетики України надійшов новий внесок Данії у розмірі 5,3 млн євро.
Внесок був анонсований міністром клімату, енергетики та комунальних послуг Королівства Данія Ларсом Огором під час його зустрічі з міністром енергетики України Германом Галущенком у Міненерго.
“Вдячний Данії за постійну підтримку у відновленні нашої енергетики. Разом ми завжди сильніші”, – наголосив міністр енергетики України Герман Галущенко.
Отже, загальна сума внесків Данії до Фонду сягнула майже 17 млн євро. Данія стала першим спонсором Фонду підтримки енергетики України ще на початку квітня 2022 року.
Фонд був створений за ініціативою Германа Галущенка і єврокомісарки з питань енергетики Кадрі Сімсон при Секретаріаті Енергетичного Співтовариства у березні 2022 року.
На сьогодні загальна сума внесків спонсорів до Фонду (включно з анонсованими) вже сягнула понад 433 мільйонів євро. Водночас Робочою групою з питань організації гуманітарної допомоги в енергетичній галузі при Міненерго схвалено під закупівлю за рахунок коштів Фонду запити українських енергетичних компаній щодо обладнання, спецтехніки та палива на суму понад 452 млн євро.
- Велика Британія оголосила про додатковий внесок до Фонду підтримки енергетики України на суму 20 мільйонів фунтів стерлінгів (23 млн євро).
- Заступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук повідомила, що загальний внесок Німеччини до Фонду підтримки енергетики України є найбільшим і наразі становить 225 млн євро.
- Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Секретаріат Енергетичного Співтовариства підписали угоду про грантовий внесок США до Фонду підтримки енергетики України на загальну суму 23 000 000 євро.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.