Данська компанія Maersk представила перше у світі судно на біопаливі
Джерело: Maersk
Данська компанія Maersk представила перше у світі судно, що працює на біопаливі (метанол). Найбільший у світі морський вантажоперевізник презентував судно Laura Maersk в порту Копенгагена.
Під час церемонії “хрещена мати” судна – президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн – розбила пляшку шампанського об судно.
“Це нове “зелене” судно – це прорив, який нам був потрібний, але у нас ще попереду довгий шлях, перш ніж ми досягнемо нульових викидів”, – сказав гендиректор компанії Вінцент Клерк.
Данський виробник поставив перед собою мету до 2040 року щодо нульового викиду парникових газів. Компанія хоче транспортувати мінімум 25% океанських вантажів з використанням екологічно чистого палива до 2030 року.
Планується, шо протягом 2024 – 2027 роіви до Maersk доставлять 24 додаткові судна на метанолі.
- Адміністрація Байдена витратить 1,2 мільярда доларів на допомогу в будівництві перших у країні двох промислових заводів для видалення забрудненого вуглекислого газу з атмосфери. Це нова технологія, яка, на думку деяких вчених, може стати проривом у боротьбі з глобальним потеплінням.
Турецька влада затримала 209 осіб під час антитерористичних операцій. Це сталось через день після того, як Анкара запровадила обмеження на публічні зібрання напередодні саміту НАТО 7-8 липня.
Росія нарощує експорт сирої нафти на тлі українських ударів по нафтопереробній інфраструктурі, котрі суттєво знижують внутрішні можливості переробки.
Україна за пів року виконала лише 15% плану реформ у сфері верховенства права та боротьби з корупцією, який сама погодила з ЄС. Експерти попереджають, що без швидкого прогресу Київ може створити собі серйозні перешкоди на шляху до членства.
У США розпочалося клінічне випробування генної терапії, яка має перевірити можливість часткового “омолодження” старих клітин для лікування глаукоми. Перший учасник уже отримав експериментальне лікування, повідомила біотехнологічна компанія Life Biosciences з Бостона.
В Рівненській області працівники поліції оштрафували чоловіка, який побив собаку. Це потрапило на відео.