Данська компанія Maersk представила перше у світі судно на біопаливі

Джерело: Maersk 

Данська компанія Maersk представила перше у світі судно, що працює на біопаливі (метанол). Найбільший у світі морський вантажоперевізник презентував судно Laura Maersk в порту Копенгагена.

Під час церемонії “хрещена мати” судна – президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн – розбила пляшку шампанського об судно.

“Це нове “зелене” судно – це прорив, який нам був потрібний, але у нас ще попереду довгий шлях, перш ніж ми досягнемо нульових викидів”, – сказав гендиректор компанії Вінцент Клерк.

Данський виробник поставив перед собою мету до 2040 року щодо нульового викиду парникових газів. Компанія хоче транспортувати мінімум 25% океанських вантажів з використанням екологічно чистого палива до 2030 року.

Планується, шо протягом 2024 – 2027 роіви до Maersk доставлять 24 додаткові судна на метанолі.

Президент США Дональд Трамп пообіцяв накласти 100% мита на будь-яку європейську країну, яка запровадить податок на цифрові послуги для американських технологічних гігантів.

В центрі Лондона мав відбутися захід, присвячений тому, як світ може адаптуватися до екстремальної спеки. Його скасували через різке підвищення температури.

Україні вдалося звільнити ще сімох цивільних громадян, яких Росія роками незаконно утримувала у неволі.

У Сумах знову зросла кількість поранених унаслідок ранкової атаки РФ по місту 27 червня.

Виконавчий комітет Міжнародної федерації важкої атлетики (IWF) дозволив спортсменам всіх вікових груп з Росії та Білорусі брати участь у змаганнях.