ДБР розслідує понад 110 кримінальних проваджень щодо зловживань військкомів
Джерело: Державне бюро розслідувань.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну ДБР розслідує 112 проваджень щодо зловживань посадовців територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
За результатами роботи бюро 15 обвинувальних актів вже направлено до суду.
“Мотивами “популярних” правопорушень посадовців військкоматів стає власна нажива, заради якої вони нехтують як совістю, так і відповідальністю за долю країни”, – пояснили у ДБР.
А також додали, що зараз перевірка діяльності та способу життя працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки триває. Відтак, усі порушення отримають принципову та безкомпромісну оцінку відповідно до Кримінального кодексу.
Резонансними фактами розкритих зловживань у військкоматах стали наступні випадки:
- У Запоріжжі ДБР викрило військкома, який організував схему збагачення для свого оточення та допомагав ховатися від суду кримінальним елементам.
- На Закарпатті ДБР повідомило про підозру військовому комісару, який змушував солдат будувати його маєток.
- На Київщині ДБР викрило посадовця територіального центру комплектування та соцпідтримки на сприянні нелегальному перетині кордону.
- У Полтавській області ДБР повідомило про підозру військкому, який жорстоко побив свого підлеглого.
- В Одесі ДБР повідомило про підозру у незаконному збагаченні колишньому військкому.
- На Рівненщині суд помістив за ґрати керівника обласного військкомату, який побив військового.
- У Черкаській області ДБР повідомило про підозру працівнику військкомату, який за 10 тисяч доларів допомагав чоловікам уникнути від служби в армії.
- На Вінниччині ДБР викрило злочинну групу, що сприяла ухилянтам у Вінницькому центрі комплектування.
- В Краматорському районі ДБР викрило механізм видачі фіктивних документів для перетину держкордону: до схеми причетний військком з Донеччини.
- Зокрема, перед судом постануть “ділки” з Буковини, які хотіли збагатитися на оформленні довідок про відстрочку від мобілізації.
“ДБР посилює протидію злочинам у військкоматах та попереджає, що будь-які схеми будуть викриті, а винні – притягнуті до відповідальності”, – зазначили у відомстві.
- Личаківський суд Львова обрав запобіжний захід військкому із Закарпаття, який змушував солдатів будувати йому будинок. Його помістять під варту з правом внесення застави у 805 тисяч гривень.
- Правоохоронці затримали начальника Голосіївського районного у місті Києві територіального центру комплектування та соціальної підтримки, який за грошову винагороду допомагав чоловікам призовного віку виїхати за кордон.
- На Закарпатті правоохоронці викрили голову військово-лікарської комісії на сприянні у незаконному виготовленні для чоловіків призовного віку меддокументів, що були підставою для відстрочки від військової служби.
15 січня президент Польщі Анджей Дуда запропонував главі Української держави Володимиру Зеленському залучити польського представника до можливих переговорів із Росією.
На вулицях столиці нарахували понад тисячу покинутих авто, переважно пошкоджених російськими обстрілами. Саме ці транспортні засоби влада міста планує почати прибирати з 16 січня.
Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.
Російський дисидент, 67-річний публіцист Олександр Скобов, звинувачений в Росії у “сприянні терористичній діяльності”, виголосив останнє слово на засіданні 1-го Західного окружного військового суду у Петербурзі. Він заявив, що Путін – це новий Гітлер та закликав “розчавити гадину”.