ДБР та поліція Іспанії провели обшуки в іспанській нерухомості колишнього військкома Одеси

Джерело: Державне бюро розслідувань

ДБР разом із поліцією Іспанії проведи обшуки в іспанській нерухомості колишнього начальника Одеського обласного ТЦК та СП Одеси. У відомстві не назвали імені фігуранта, однак, найімовірніше, мовиться про Євгена Борисова.

У ДБР нагадали, що проти колишнього військкома порушено кримінальне провадження за декількома статтями за фактами незаконного збагачення.

Фігуранта затримано у липні 2023 року, суд помістив його під варту. Того ж місяця підозрюваного було звільнено з військової служби.

У ході розслідування також встановлено, що він придбав два об’єкти нерухомості у місті Марбелья провінції Малага Королівства Іспанія.

Зокрема, у грудні 2022 року він організував покупку на імʼя своєї матері будинку вартістю понад 4 млн євро, загальною площею 857 кв. м на земельній ділянці 1530 кв. м;

У лютому 2023 року він придбав разом зі своєю дружиною офісне приміщення вартістю понад 500 тис. євро загальною площею 223,9 кв. м.

13 грудня 2023 року на підставі надісланого Державним бюро розслідувань запиту про міжнародну правову допомогу, Національна Поліція Королівства Іспанія, за участі працівників Головного слідчого управління ДБР, провели обшуки у придбаній родичами військкома віллі та офісномк приміщенні.

У ході обшуків вилучено документи, які засвідчують право володіння та розпорядження вищевказаним майном членами його родини.

На підставі зібраних доказів та запиту ДБР, компетентним органом Королівства Іспанія накладено арешт на ці віллу та офісне приміщення.

У ДБР нагадали, що раніше під час досудового розслідування Бюро зібрало величезний власний масив доказової бази. Проте для повноцінного та неупередженого розслідування вивчались й повідомлення ЗМІ. Також будуть досліджені матеріали НАЗК, яке також виявило ознаки незаконного збагачення у колишнього одеського військкома на понад 188 млн грн.

За матеріалами розслідування ДБР суд наклав арешт на майно, гроші та банківські рахунки ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП та членів його сім’ї. Зокрема:

 • Земельні ділянки загальною площею понад 2 га в Одеській області;
 • Два будинки в Одесі загальною площею понад 420 кв. м;
 • Домоволодіння в Одесі площею 78,5 га;
 • Дві квартири та 1/3 квартири в Одесі;
 • Автомобіль Toyota Land Cruiser, 2023 року випуску;
 • Автомобіль Mercedes-Benz G 63 AMG, 2022 року випуску;
 • Автомобіль Mercedes-Benz EQV, 2022 року випуску;
 • Автомобіль Mercedes-Benz GLE 400, 2021 року;
 • Автомобіль Porsche Macan GTS, 2016 року випуску;
 • Автомобіль Audi A6, 1999 року випуску та інше.

Державне бюро розслідувань висловлює подяку працівникам Національної поліції та Генеральної прокуратури Королівства Іспанія за оперативне виконання завдань у межах міжнародного співробітництва та співпрацю у сфері боротьби з корупцією та іншими злочинами”, – мовиться у повідомленні.

 • За останні пів року НАЗК виявило у військкомів понад 255 млн грн, отриманих незаконним шляхом. Усі матеріали щодо них передано  правоохоронцям.

Комітет з питань розвідки при президентові України зробив заяву у якій зазначається, що спецоперація росіян “Майдан – 3” досягне власної кульмінації у березні-травні 2024 року.

Збройні сили України відійшли від двох селищ на Авдіївському напрямку в Донецькій області. Йдеться про  Сєверне та Степове.

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України виконало всі домовленості для попередження блокади з боку польських перевізників.

Картину, написану і підписану всіма чотирма музикантами гурту The Beatles, продано на аукціоні Christie’s за 1,7 мільйонів доларів.

Президент України Володимир Зеленський у вівторок, 27 лютого, прибув до Саудівської Аравії для зустрічі з Спадкоємним принцом Мухаммадом бін Салманом аль Саудом.