ДБР зірвало оцінювання суддів Печерського райсуду Києва, в якому розглядаються більшість клопотань слідчих
Джерело: ДБР, Суспільне, Букви
17 березня 2025 року мав відбутися перший етап оцінювання морально-психологічних якостей і загальних здібностей 41 судді, зокрема ряду суддів Печерського районного суду Києва – Руслана Козлова, Олега Білоцерківця, Сергія Вовка, Ірини Григоренко, Віктора Кицюка, Крістіни Константінової, В’ячеслава Підпалого. Як повідомили джерела Букв, оцінювання було зірване, внаслідок втручання ДБР.
Оцінювання мав проводити профільний державний орган – Вища кваліфікаційна комісія суддів, з метою встановлення рівня компетентності, доброчесності та професійної етики судді або кандидата на посаду судді. Результати оцінювання впливають на рішення щодо застосування дисциплінарного стягнення чи відповідності посаді судді.
Проте, ДБР, яке раніше на підставі ухвали того ж Печерського районного суду Києва 10 березня провело обшук у приміщенні ВККС, за підозрою у втручанні в роботу інформаційних систем – викликало ряд суддів на допит, саме у день проведення кваліфікаційного оцінювання. Крім того, за кілька днів ДБР провело обшуки й у помешканні заступника голови ВККС.
Втручання ДБР не лише надало змогу суддям уникнути проходження цієї процедури, а й поставило під загрозу роботу ВККС та зробило можливим скасування уже ухвалених рішень, наприклад, щодо суддів ліквідованого Окружного адміністративного суду Києва.
Варто зазначити, що проведення обшуків було санкціоновано головою Печерського райсуду Києва Русланом Козловим, повідомляє Суспільне. Як наслідок, він сам, та ряд інших суддів цього суду уникнули перевірок.
Справа, у якій ДБР вирішило допитати суддів Печерського районного суду, розслідується за скаргою Оксани Царевич – «судді Майдану», яка ухвалювала неправосудні рішення щодо учасників Революції Гідності, за що була звільнена з посади у 2016 році за порушення присяги судді. Проте, у 2021 році її поновили на посаді судді Печерського районного суду Києва.
Також зауважимо, що попри територіальну належність до Шевченківського району Києва, слідчі ДБР всупереч КПК України звертаються з процесуальними клопотаннями саме до Печерського районного суду. Відтак втручання ДБР у процедури, метою яких є визначення можливості конкретних суддів здійснювати правосуддя, є грубим порушенням конституційного принципу незалежності судової влади, оскільки створює значний вплив правоохоронного органу на окремих суддів, перебування яких на посаді фактично забезпечується перешкодами у здійсненні кваліфікаційних процедур з боку ДБР.
- Слідчий Державного бюро розслідувань (ДБР) Артем Яблонський, який підписав звернення до Апарату Верховної Ради України щодо кримінального провадження проти Петра Порошенка, раніше працював у прокуратурі та переслідував учасників Революції Гідності.
Державний секретар США Марко Рубіо повідомив про закриття підрозділу, що займався протидією іноземній дезінформації.
У Франції під час сеансу кріотерапії в спортзалі загинула 29-річна жінка, яка задихнулася внаслідок витоку азоту. Ще одна постраждала перебуває в реанімації.
Російський “Газпром” після рекордних збитків і втрати європейського ринку почав виробляти пральні машини та холодильники. Для цього компанія використовує заводи німецького концерну Bosch.
Обвинувальний акт Петру Порошенку у так званій “вугільній справі” незаконний, про це повідомили адвокати п’ятого президента України.
Очільник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький пропонує перейменувати вулицю Володимира Винниченка у Львові.