День народження святкує засновниця медичного батальйону «Госпітальєри» Яна Зінкевич

Джерело: Букви

Сьогодні, 2 липня, військовослужбовиці та засновниці волонтерського медичного батальйону “Госпітальєри” Яні Зінкевич виповнилось 29 років.

Зінкевич була начальницею Медичного управління та реабілітації бійців Української Добровольчої Армії під час війни на сході України. Під час активної фази АТО з 2014 року особисто витягла та врятувала понад 200 поранених українських солдатів.

Створила та керувала медичним батальйоном “Госпітальєри”, який вже врятував понад 2500 поранених українських воїнів та цивільних.

У 2019 році Зінкевич обрали народною депутаткою від партії “Європейська солідарність”. Згодом вона очолила новостворену комісію з питань ветеранів у ВР та була секретаркою комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Минулого року Яна Зінкевич увійшла до щорічного рейтингу Time 100 Next, що визначає осіб, котрі “формують майбутнє і визначають наступне покоління лідерів”

Нагороджена орденами “За заслуги” ІІІ ст., “За спасіння життя”, орденом “Народний Герой України” та пам’ятним знаком “За воїнську доблесть”.

Ізраїльські сили заявили, що військовий командир ХАМАС Мохаммед Дейф, який був організатором нападу 7 жовтня, став ціллю удару в Хан-Юнісі на півдні Гази, в результаті якого загинуло 90 людей і ще сотні дістали поранення.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

В центральному штаті Плато Нігерії стався обвал будівлі школи, в результаті чого загинули двадцять дві дитини і щонайменше 132 – зазнали поранень.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

Телеканал HBO оголосив, що зйомки третього сезону серіалу “Ейфорія” розпочнуться в січні 2025 року.