Державну бібліотеку для юнацтва приєднають до Національної бібліотеки України для дітей
Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України
Державну бібліотеку України для юнацтва приєднають до Національної бібліотеки України для дітей – задля об’єднання ресурсів та якісних змін.
У результаті реорганізації сукупний фонд бібліотеки становитиме понад 750 тисяч примірників документних ресурсів, а прогнозована кількість користувачів сягатиме 25 тисяч, комп’ютерна база – 150 одиниць.
Нова стратегія бібліотеки передбачає:
- додаткові простори для користувачів;
- молодіжні хаби для спілкування та релаксації;
- збільшення можливостей для навчання;
- проведення різноманітних заходів.
У перспективі нове бачення бібліотеки буде втілюватися і в архітектурних рішеннях, змінах самого простору. У фокусі – простір з яскравим дизайном. Все це має бути зручним для роботи та привабливим для відвідувачів. Йдеться й про нові види послуг, адже різні покоління читачів люблять використовувати різні види сервісів.
Крім того, планується створення єдиної точки доступу до інформаційних ресурсів бібліотек. Електронний каталог поєднає бібліографічні записи (431,3 тис. записів, 88% фонду НБУ для дітей представлено в електронному каталозі; 126,6 тис. записів – ДБУЮ) та облікову інформацію щодо наявності документних ресурсів (книг, періодичних видань, електронних та аудіовидань). Бібліотечні фонди оптимізують та осучаснять.
“Реорганізація бібліотеки значно підвищить рівень обслуговування користувачів. А це для нас – пріоритет. Досконало зібраний документний масив, потужна матеріально-технічна база, електронні ресурси та їх популяризація, єдиний методичний, маркетинговий, бібліографічний центр надання допомоги регіональним бібліотекам, професійні, креативні, ініціативні фахівці – це те, що потрібно, аби користувачі заповнили українські бібліотеки”, – прокоментував т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
- У столиці перейменували ще 10 бібліотек, назви яких пов’язані з Російською Федерацією та радянською ідеологією.
- Тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв повідомив, що в межах проєкту “Мистецтво допомагати” в Україні бібліотеки стануть простором психологічної допомоги.
- У межах благодійної акції “Українським дітям – українську книгу” польська, нідерландська та французька література з’являється в бібліотеках українських університетів.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.