Державний борг України збільшився до ₴5,9 трлн
Джерело: Рахункова палата
Під час засідання комітету Верховної Ради голова Рахункової палати Ольга Піщанська поінформувала, що в січні-червні державний борг України збільшився на 13 %.
Сьогодні, 18 липня, Піщанська представила Комітету ВРУ з питань бюджету висновок Рахункової палати про результати аналізу виконання закону про Державний бюджет України на 2024 рік у першому кварталі.
За її словами, протягом січня-червня державний борг України збільшився на 13 % та становить 5,9 трлн грн. Витрати на погашення й обслуговування державного боргу становили 22 % усіх витрат загального фонду (392 млрд грн), при тому, що до серпня діє відстрочка виплат за єврооблігаціями.
“Відповідно до планових платежів за чинними угодами у липні – грудні кредиторам необхідно сплатити 625 млрд грн, що на 59% більше, ніж уже сплачено у першому півріччі. Отже, сьогодні, як ніколи, гострим є питання реструктуризації боргових зобов’язань як зовнішніх, так і внутрішніх для покращення фінансових можливостей держави та забезпечення найважливіших видатків бюджету”, – підсумувала Піщанська.
- Протягом серпня 2023 року сума державного та гарантованого державою боргу України збільшилась на 1,01 мільярда доларів.
25 квітня відзначають Всесвітній день боротьби проти малярії, Всесвітній день пінгвінів та Міжнародний день ДНК. Християни сьогодні вшановують апостола і євангелиста Марка.
За даними синоптиків у п’ятницю, 25 квітня, по всій країні очікуються опади.
Нідерланди мають бути готовими до нових воєнних викликів і “озброїтися до зубів”, щоб гарантувати власну безпеку, заявив король Віллем-Олександр під час візиту до казарм у Вредепелі, де проходять підготовку українські військові.
Сполучені Штати готують для Саудівської Аравії пакет постачання озброєнь на понад 100 мільярдів доларів, підтверджують шість обізнаних джерел. Оголошення очікується під час запланованого візиту Дональда Трампа до королівства у травні.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.