Десять українських і дві провідні німецькі лікарні домовилися про медичне партнерство

Джерело: МОЗ України

П’ять українських медичних закладів підписали меморандум про намір співпраці з німецькою клінікою “Шаріте”, ще п’ять – домовилися про співпрацю з німецькою мережею реабілітаційних лікарень “BG Kliniken”.

Зустрічі між представниками українських та німецьких медзакладів відбулися під час міжнародної конференції з медичних партнерств, яка проходила 26-27 лютого в Берліні.

Меморандуми про партнерство з відомою берлінською університетською клінікою “Шаріте” підписали обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології у м. Ужгород, Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня, Національний медичний Університет імені О. О. Богомольця, Інститут неврології, психіатрії та наркології Національної академії медичних наук України.

Своєю чергою, Клінічна лікарня “Феофанія”, Івано-Франківська обласна клінічна лікарня, Національна дитяча спеціалізована лікарня “ОХМАТДИТ”, Міська клінічна лікарня №4 Дніпровської міської ради, Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М. І. Ситенка НАМН України домовилися про співпрацю з німецькою мережею лікарень “BG Kliniken”, яка спеціалізується на лікуванні та реабілітації постраждалих від важких травм.

Наразі уже 18 країн підтримали програму міжнародного медичного партнерства з Україною, підписано 34 меморандумів про співпрацю. Медичне партнерство в Німеччині стало можливим завдяки сприянню  Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) у межах фінансованої ним програми госпітальних партнерств.

Вранці 25 квітня війська РФ атакували Черкаську область. Як наслідок – пошкоджено критичну інфраструктуру регіону.

Аналітики ISW прокоментували, як на хід російсько-української війни вплинуть ракети дальньої дії ATACMS, які США передали на озброєння ЗСУ.

В Україні триває 792-га доба повномасштабної війни проти РФ. За цей час втрати окупантів у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 462 тисячі осіб.

Протягом минулої доби відбулося 104 бойових зіткнення. Загалом, ворог завдав 13 ракетних та 56 авіаційних ударів, здійснив 105 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

25 квітня відзначають Всесвітній день боротьби проти малярії, Всесвітній день пінгвінів, Міжнародний день ДНК та День перукаря. Християни сьогодні згадують святого Марка.