Десятки німецьких університетів покидають Х після розмови Маска з лідеркою ультраправої АдН

Джерело: DW

Десятки університетів і дослідницьких установ Німеччини та Австрії оголосили про намір піти з платформи X після розмови її власника Ілона Маска з лідеркою ультраправої партії “Альтернативи для Німеччини” Алісою Вайдель.

Зокрема, профспілки GEW, яка представляє освітян і вчителів, і Verdi оголосили, що видаляють аккаунти з X, так само як і Федеральний суд.

У своїй заяві установи, до яких входять деякі з найпрестижніших університетів Німеччини, заявили, що X веде курс, який суперечить їхнім принципам.

“Вихід є наслідком несумісності нинішньої орієнтації платформи з фундаментальними цінностями залучених інституцій: неупередженістю, науковою доброчесністю, прозорістю та демократичним дискурсом”, — йдеться в документі.

У заяві також вказано, що алгоритм X посилює поширення правопопулістського контенту, обмежуючи водночас вияв інших поглядів, що робить будь-яке подальше використання платформи підписантами “неприйнятним”.

Німецький уряд, своєю чергою, заявив, що X та інші соціальні медіаплатформи використовують алгоритми, які не сприяють “спокійному, обʼєктивному і збалансованому дискурсу, а навпаки, мають тенденцію до агітації та поляризації”.

За словами прессекретарки, уряд веде постійну дискусію про те, чи піти з платформи, але вирішив поки що залишитися, зважаючи на широку аудиторію, яку можна охопити за допомогою її сервісів.

Військовослужбовці Національної гвардії України, у яких самовільне залишення частини (СЗЧ) зафіксували до 12 червня 2026 року, відтепер також можуть повернутися на службу через “Армія+”.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного коригувальника повітряних атак рашистів по Запоріжжю. Ним виявився місцевий мобілізований, який самовільно залишив військову частину і пішов на співпрацю з ФСБ.

У ніч на 23 червня оператори Сил безпілотних систем ЗСУ уразили ударні дрони противника, засоби ППО, об’єкти енергетичної інфраструктури, паливно-мастильні матеріали та логістичний транспорт.

У Франції на тлі сильної спеки за останні кілька днів потонуло щонайменше 40 осіб.