Деяким українцям у Норвегії стали відмовляти у захисті
Джерело: NRK
Норвегія почала відмовляти у тимчасовому захисті деяким українцям, які прибули з визнаних норвезькою владою “безпечних” регіонів або не проживали в Україні під час російського вторгнення у 2022 році.
Такі рішення ухвалені в межах заходів економії, оголошених урядом Норвегії, які стосуються не лише українських біженців, а й представників інших країн.
Міністерка юстиції Емілія Енгер Мель підтвердила, що кільком українцям уже відмовлено у наданні захисту, хоча наразі примусове повернення не застосовується.
Зміни стосуються також індивідуального підходу до розгляду заяв українців, запровадженого урядом у травні. Зокрема, це вплинуло на тих, хто не проживав в Україні на момент початку війни, або має подвійне громадянство.
Мель зазначила, що до списку “безпечних” регіонів тепер входять Львівська, Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Тернопільська та Рівненська області, де бойові дії не ведуться активно.
Українці з інших регіонів на сьогодні все ще можуть розраховувати на колективний захист, проте залишається відкритим питання, чи буде ця програма продовжена наступногоо року.
- 27 червня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) проголосувала за виплату грошової допомоги українським громадянам, які повернуться додому після закінчення війни.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.