Die Welt: Час зняти табу на застосування західної зброї, оскільки Путін хоче занурити Україну в темряву

Джерело: журналіст Ібрагім Набер у колонці в Die Welt.

В одному з наймасштабніших повітряних ударів від початку війни Росія знову атакувала енергетичну інфраструктуру України. Це свідчить про те, що настав час скасувати червоні лінії щодо застосування певних видів зброї — і це в інтересах західних союзників.

Володимир Путін прагне занурити Україну в темряву. Те, що почалося через кілька місяців після вторгнення 2022 року з цілеспрямованих атак на енергетичну інфраструктуру, продовжилося в понеділок однією з наймасовіших хвиль нападів від початку війни.

За допомогою дронів і ракет Росія завдала ударів по всій країні, зокрема по кількох розподільних станціях. Крилаті ракети влучили також у Київське водосховище, розташоване на північ від Києва, руйнування якого могло б спричинити катастрофу.

Такі атаки дозволили російській армії за перші пів року війни знищити половину потужностей з виробництва електроенергії, за даними українського уряду. Внаслідок цього по всій країні періодично відбуваються відключення електроенергії. За даними Київської школи економіки, прямі збитки енергетичного сектору України з моменту російського вторгнення в лютому 2022 року становлять близько 14 мільярдів євро.

Але питання не лише в грошах. Росія робить ставку на виснаження. Атаки знищують життєво важливу інфраструктуру для цивільного населення в Україні. Якщо це триватиме, мільйонам людей загрожує сувора зима з масштабними відключеннями електроенергії.

Німецькі служби безпеки вже готуються до цього сценарію. Це може спричинити нову хвилю біженців з України до Європи. Тому для нас є надзвичайно важливо зупинити цей російський енергетичний тероризм.

Реальність полягає в тому, що Україна має обмежені можливості для протистояння масованим російським атакам з використанням дронів та надзвичайно швидких ракет, таких як “Кинджал”. Це пов’язано з тим, що західні союзники надали надто мало систем протиповітряної оборони, щоб забезпечити хоча б мінімальний захист країни.

Президент Володимир Зеленський ще в липні знову забив на сполох. Він заявив, що країна терміново потребує принаймні ще семи батарей “Петріот”, щоб відбити російські атаки. У наступні місяці Україні не вистачатиме систем ППО та боєприпасів, попри очікувані поставки від Заходу, щоб захиститися від нападів Путіна.

Тому Україна змушена переходити в наступ. Партнери повинні надати Києву дозвіл використовувати далекобійні західні озброєння для ударів виключно по військових об’єктах у Росії. Йдеться про аеродроми, де базуються російські бойові літаки, та склади, де зберігаються ракети. Наразі українська армія атакує цілі в глибині Росії лише за допомогою дронів власного виробництва.

Крилаті ракети Storm Shadow з Великої Британії або балістичні ракети Atacms зі США поки що мають обмеження щодо використання на російській території. Український уряд давно наполягає на тому, щоб це припинилося. І сьогодні він має найсильніші аргументи на свою користь.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.