Die Welt: Час зняти табу на застосування західної зброї, оскільки Путін хоче занурити Україну в темряву

Джерело: журналіст Ібрагім Набер у колонці в Die Welt.

В одному з наймасштабніших повітряних ударів від початку війни Росія знову атакувала енергетичну інфраструктуру України. Це свідчить про те, що настав час скасувати червоні лінії щодо застосування певних видів зброї — і це в інтересах західних союзників.

Володимир Путін прагне занурити Україну в темряву. Те, що почалося через кілька місяців після вторгнення 2022 року з цілеспрямованих атак на енергетичну інфраструктуру, продовжилося в понеділок однією з наймасовіших хвиль нападів від початку війни.

За допомогою дронів і ракет Росія завдала ударів по всій країні, зокрема по кількох розподільних станціях. Крилаті ракети влучили також у Київське водосховище, розташоване на північ від Києва, руйнування якого могло б спричинити катастрофу.

Такі атаки дозволили російській армії за перші пів року війни знищити половину потужностей з виробництва електроенергії, за даними українського уряду. Внаслідок цього по всій країні періодично відбуваються відключення електроенергії. За даними Київської школи економіки, прямі збитки енергетичного сектору України з моменту російського вторгнення в лютому 2022 року становлять близько 14 мільярдів євро.

Але питання не лише в грошах. Росія робить ставку на виснаження. Атаки знищують життєво важливу інфраструктуру для цивільного населення в Україні. Якщо це триватиме, мільйонам людей загрожує сувора зима з масштабними відключеннями електроенергії.

Німецькі служби безпеки вже готуються до цього сценарію. Це може спричинити нову хвилю біженців з України до Європи. Тому для нас є надзвичайно важливо зупинити цей російський енергетичний тероризм.

Реальність полягає в тому, що Україна має обмежені можливості для протистояння масованим російським атакам з використанням дронів та надзвичайно швидких ракет, таких як “Кинджал”. Це пов’язано з тим, що західні союзники надали надто мало систем протиповітряної оборони, щоб забезпечити хоча б мінімальний захист країни.

Президент Володимир Зеленський ще в липні знову забив на сполох. Він заявив, що країна терміново потребує принаймні ще семи батарей “Петріот”, щоб відбити російські атаки. У наступні місяці Україні не вистачатиме систем ППО та боєприпасів, попри очікувані поставки від Заходу, щоб захиститися від нападів Путіна.

Тому Україна змушена переходити в наступ. Партнери повинні надати Києву дозвіл використовувати далекобійні західні озброєння для ударів виключно по військових об’єктах у Росії. Йдеться про аеродроми, де базуються російські бойові літаки, та склади, де зберігаються ракети. Наразі українська армія атакує цілі в глибині Росії лише за допомогою дронів власного виробництва.

Крилаті ракети Storm Shadow з Великої Британії або балістичні ракети Atacms зі США поки що мають обмеження щодо використання на російській території. Український уряд давно наполягає на тому, щоб це припинилося. І сьогодні він має найсильніші аргументи на свою користь.

Служба безпеки зібрала докази причетності топменеджменту українського будівельного холдингу до роботи на ворога та фінансування агресії РФ.

За даними “Енергоатому” за останні кілька тижнів поруч з атомними електростанціями України зафіксовано рух понад 70 російських БпЛА та понад 30 ворожих крилатих ракет.

Станом на 16:00 в п’ятницю, 13 вересня, по всій лінії фронту від початку доби вже відбулось 69 бойових зіткнень. 19 боїв ще тривають.

12 вересня у Відні (Австрія) відкрилася Viennacontemporary 2024 – щорічна міжнародна виставка сучасного мистецтва. Цьогорічна…

Росія розпочала виробництво нового ударного безпілотника дальнього радіуса дії “Гарпія-А1” минулого року, використовуючи китайські двигуни і деталі, як повідомляє агентство Reuters з посиланням на власні джерела.