Дівчинці зробили першу в Україні трансплантацію серця 4-річного хлопчика

Джерело: CNN

У Києві успішно пересадили серце 4-річного хлопчика 6-річній дівчинці.

Фото: Оксана Дмитрієва в Facebook

Тригодинна операція подарувала дівчинці серце 4-річного хлопчика, у якого лікарі констатували смерть мозку після перенесеної аневризми.

Трансплантацію серця таким маленьким дітям в Україні зробили вперше.

“Операція також була унікальною в тому, що і донор, і реципієнт були дуже маленькими дітьми, і трансплантація вимагала від лікарів більше зусиль”, — зазначили в Інституті серця МОЗ України.

Трансплантацію виконала бригада лікарів під керівництвом головного наукового співробітника відділу хірургічного та малоінвазивного лікування доктора Бориса Тодурова.

“Операція пройшла без проблем, через дві години після операції дівчинку екстубували”, — сказав Тодуров.

Інститут серця оприлюднив фотографії з операції, на яких видно, як мама хлопчика, чиє серце було донорським, стоїть біля ліжка дівчинки.

Операція пройшла добре, нове серце б’ється у грудях дівчинки. І надзвичайно щемливим є те, що мама померлого хлопчика прийшла послухати, як б’ється серце її дитини у інших грудях… У мене сльози на очах від цього фото”, – сказала голова підкомітету ВРУ з питань сучасних медичних технологій та розвитку трансплантології Оксана Дмитрієва в Facebook.

Фото: Оксана Дмитрієва в Facebook

Ще три органи хлопчика – дві нирки та печінку – пересадили двом іншим дітям в іншій лікарні Києва.

Дві нирки пересадили 12-річному хлопчику з окупованої частини Херсонщини. 

“Він чекав на трансплантацію понад 3 роки та жив в Охматдиті”, – йдеться у повідомленні лікарні. Печінку також пересадили 15-річному хлопцю з Кіровоградської області.

“Велика шана батьками маленького ангелочка, які в цей надважкий час для родини, зробили надзвичайно благородний вчинок! Ви люди з великим і добрим серцем! Спасибі вам” – сказала Дмитрієва. 

Трансплантація була б неможливою, якби родичі донорів не прийняли рішення “ втративши рідну людину – врятувати життя абсолютно не знайомих їм людей”, — сказала Дмитрієва. “Це найблагородніший прояв людяності. Особливо, коли мова йде про втрату дитини”.

Цього року в Україні в умовах війни зробили 23 операції з пересадки серця.

Посол України у Сполучних Штатах Оксана Маркарова пояснила, чому президент України Володимир Зеленський скасував запланований виступ перед сенаторами США на таємному брифінгу.

6 грудня в Україні – День Збройних сил України.

В Україні триває 651-ша доба повномасштабного російського вторгнення. За цей час українські захисники знищили понад 335 тисяч російських військових.

Протягом минулої доби відбулося 97 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 4 ракетних та 104 авіаційних удари, здійснив 101 обстріл з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

Вночі 6 грудня російські окупанти атакували Україну 48 ударними безпілотниками типу “Shahed”. З них 41 було збито силами протиповітряної оборони.