«Дізнався про це із ЗМІ», – командувач ССО Хоренко про своє звільнення

Джерело: Віктор Хоренко в ефірі ток-шоу “Українська правда”

Генерал-майор Віктор Хоренко зазначив, що дізнався про своє звільнення із ЗМІ, а головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний не робив відповідного подання.

“Причини особисто не знаю. Скажу так, дізнався про це із засобів масової інформації. Спілкувався з головнокомандувачем (Валерієм Залужним), який також пояснити мені цього не зміг. Главком мав робити відповідне подання, але він мені відповів, що такого не робив. Не розумію, що сталося”, – розповів Хоренко.

Хоренко повідомив, що Залужний викликав його і спитав, чи він в курсі ситуації, той відповів, що ні.

Щодо своєї майбутньої долі, Хоренко зараз не має конкретної інформації, проте зазначив, що “робитиме все, для перемоги України”.

Довідково: Сьогодні, 3 листопада, президент України Володимир Зеленський призначив нового командувача Сил спеціальних операцій – відтак посаду обійняв Сергій Лупанчук. Раніше командувачем Сил спеціальних операцій був Віктор Хоренко. Напередодні його звільнили з посади, яку він обіймав з 25 липня 2022 року.

Триває сімсот тридцять третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.