Для бійців ЗСУ розширили перелік безоплатних медичних послуг

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України
Міністерство охорони здоров’я України розширило комплексну стоматологічну допомогу для українських захисників. Раніше бійцям ЗСУ було доступне безоплатне зубопротезування, а цього року до переліку додадуться ще й інші послуги:
- Просте та складне видалення зуба;
- Відновлення зуба без або з використанням анестезії та лікуванням каналів;
- Відновлення зуба з пломбуванням каналів з використанням анестезії.
Хто може отримати безоплатні стоматологічні послуги?
- ветерани війни;
- особи, які отримали інвалідність внаслідок бойових дій;
- учасники бойових дій та військовослужбовці, які поки що не отримали статус учасника бойових дій, але продовжують виконувати бойові завдання.
Слід зазначити, що вартість згаданих послуг не може перевищувати суму у 24 952 гривні.
“Згідно з дослідженням Українського ветеранського фонду у січні 2024 року, майже 50% ветеранів першочергово потребують саме стоматологічної допомоги. Це означає, що цей проєкт дійсно відповідає їхнім найнагальнішим потребам”, – додали у Міністерстві охорони здоров’я.
- Німеччина оголосила про новий пакет допомоги Україні, який включає системи ППО Iris-T, Himars, танки Leopard та іншу техніку.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.