Для смартфонів розробили застосунок для виявлення ознак деменції

Джерело: The Guardian

Дослідники з Каліфорнійського університету розробили мобільний додаток для смартфонів, який може виявляти ранні ознаки лобової деменції у людей з високим генетичним ризиком цього захворювання. Його створено спільно з компанією Datacubed Health.

Здебільшого розлад проявляється у середньому віці. Вчені його пов’язують зі зменшенням активності частини мозку, що відповідає за планування, увагу та контроль імпульсів.

Завдяки застосунку можна проводити когнітивні тести та оцінювати виконавчі функції, мовлення, рух та ходу. Дослідження охопило 360 осіб, які мають високий генетичний ризик розвитку лобової деменції, зокрема у кого ще не виявлено помітні симптоми захворювання.

Вчені заявили, що застосунок може точно виявляти ранні ознаки деменції і навіть може бути чутливішим, ніж стандартні нейропсихологічні тести, які проводяться в клініках. Наразі немає планів для широкого впровадження цього застосунку, але він може стати корисним інструментом для подальших досліджень цього розладу.

Надалі у клінічних випробуваннях будуть оцінюватися методи лікування, спрямовані на сповільнення прогресування лобової деменції у людей, які мають високий генетичний ризик. Застосунок також може бути використаний для моніторингу ефективності лікування, замінюючи багато особистих візитів до клініки.

Європейський Союз планує застосувати значно вищі тарифи на український імпорт протягом декількох тижнів.

Гарвардський університет розширив свій позов проти адміністрації Дональда Трампа, оскаржуючи рішення про скорочення мільярдних сум федерального фінансування, яке раніше надавалось навчальним закладам Ліги Плюща.

Уночі 14 травня (з вечора 13 травня) російські окупаційні війська випустили по Україні 145 безпілотників та одну балістичну ракету.

Президент України Володимир Зеленський вже 18 травня може зустрітись з новим Папою Римським Левом XIV, однак це залежатиме від низки факторів.

Результати масштабного дослідження показали, що значна зайва вага у віці до 30 років збільшує ризик передчасної смерті на понад 75%.