Для смартфонів розробили застосунок для виявлення ознак деменції

Джерело: The Guardian

Дослідники з Каліфорнійського університету розробили мобільний додаток для смартфонів, який може виявляти ранні ознаки лобової деменції у людей з високим генетичним ризиком цього захворювання. Його створено спільно з компанією Datacubed Health.

Здебільшого розлад проявляється у середньому віці. Вчені його пов’язують зі зменшенням активності частини мозку, що відповідає за планування, увагу та контроль імпульсів.

Завдяки застосунку можна проводити когнітивні тести та оцінювати виконавчі функції, мовлення, рух та ходу. Дослідження охопило 360 осіб, які мають високий генетичний ризик розвитку лобової деменції, зокрема у кого ще не виявлено помітні симптоми захворювання.

Вчені заявили, що застосунок може точно виявляти ранні ознаки деменції і навіть може бути чутливішим, ніж стандартні нейропсихологічні тести, які проводяться в клініках. Наразі немає планів для широкого впровадження цього застосунку, але він може стати корисним інструментом для подальших досліджень цього розладу.

Надалі у клінічних випробуваннях будуть оцінюватися методи лікування, спрямовані на сповільнення прогресування лобової деменції у людей, які мають високий генетичний ризик. Застосунок також може бути використаний для моніторингу ефективності лікування, замінюючи багато особистих візитів до клініки.

Під час евакуаційного рейсу з Покровська Донецької області до Рівненщини у жінки почалися перейми.

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спростували “передбачення” з TikTok щодо того, що війна звершиться 18 травня.

Сі Цзіньпін, голова Китайської Народної Республіки, відвідає Угорщину з 8 по 10 травня в межах своєї європейської поїздки. Про це оголосив Гергелій Гульяс, міністр кабінету міністрів Угорщини, під час пресбрифінгу.

Подружжя агентів ФСБ, яке скоригувало ракети РФ на лікарню в Херсоні, засудили до 15 років ув’язнення.

Вчені заявили, що до кінця століття більша частина населення світу може опинитися під загрозою заразитися хворобами, які переносять комахи, такими як малярія та денге.