«Дні, за які не соромно»: Данілов прокоментував звільнення з посади секретаря РНБО

Джерело: Олексій Данілов/Facebook

Олексій Данілов прокоментував звільнення з посади секретаря Ради національної безпеки і оборони України й подякував команді за виконану роботу.

“4 роки 5 місяців 24 дні роботи на посаді секретаря Ради національної безпеки і оборони України. Роботи, якій віддавались до останку. Дні, за які не соромно. Години, які летіли блискавично. Дякую долі, що дала мені можливість служити своїй країні і своєму народові в час миру і в час війни”, – написав Олексій Данілов.

Також у своєму дописі він подякував президентові України “за довіру і за можливість бути причетним до написання Великої історії в момент найбільшого випробування і найбільшого піднесення”.

Зокрема, Данілов висловив вдячність команді, “яка проробила величезну роботу, створивши унікальні інформаційно-аналітичні системи, журналістам і справжнім професіоналам, усім тим, хто допомагав у нашій роботі”.

“Як би важко не було, якою б безпросвітною не здавалася ситуація, ми працювали і будемо надалі працювати для України і задля України, вірили і віримо в нашу перемогу. Російська потвора буде знищена, химерне створіння сконає і згине в мороці історії – і зробить це український воїн, за плечима якого стоїть наша історія, наша доля і наша місія – “бути мечем у темряві; дозорним на Стіні; щитом, що охороняє царство людей”! Дякую всім! Слава Україні!”, – резюмував Олексій Данілов.

Зазначимо, що сьогодні, 26 березня, президент України Володимир Зеленський своїм указом звільнив з посади секретаря Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олексія Данілова.

Указ №186/2024 опубліковано 26 березня.

Довідково. Олексій Данілов посідав посаду секретаря РНБО з 3 жовтня 2019 року, а до цього, протягом 23 липня – 3 жовтня, був заступником секретаря РНБО. Він народився 7 вересня 1962 року у населеному пункті Красний Луч, Луганської області.

Данілов обіймав посаду міського голови Луганська в період з 1994 по 1997 рік і був заступником голови Партії вільних демократів, а також членом політичної партії “Батьківщина”.

Свою освіту здобув у Старобільському радгоспі-технікумі. Також у 1999 році він завершив навчання у Луганському державному педагогічному університеті імені Т. Шевченка, де здобув фах учителя історії. У 2000 році він здобув магістерську освіту з менеджменту у Східноукраїнському національному університеті імені В. Даля. Також в цьому ж році він закінчив Луганський інститут внутрішніх справ МВС України, здобувши фах юриста.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.