До 40 кг психотропів щомісяця: судитимуть 38 учасників наркосиндикату «Двадцятівські»

Зображення: Національна поліція України

Джерело: Нацполіція та Офіс генпрокурора

Прокурори скерували до суду обвинувальний акт щодо тридцяти восьми осіб, які входили до складу злочинної організації, яка серед криміногенного елементу має негласну назву “Двадцятівські”.

До злочинної організації місцевої наркомафії входило шість організованих злочинних груп, учасники яких забезпечували наркотиками майже всі регіони України. За результатами обшуків правоохоронці вилучили речові докази на 170 мільйонів гривень.

Організували наркобізнес на території Кривого Рогу троє місцевих мешканців зі звʼязками у кримінальному середовищі. До складу наркокартелю входило шість підконтрольних організованих злочинних груп, учасники яких повинні були мати відмінну фізичну підготовку. Крім того, при відборі “персоналу” до банди організатори надавали перевагу особам, повʼязаним із незаконним обігом наркотиків.

Характерною особливістю угруповання було збереження автономії для кожної окремої ланки: представники відокремлених груп майже не контактували між собою і зверталися одне до одного в розмовах, вживаючи виключно слово “друг”. Така специфіка значно ускладнювала процес документування, адже після затримання окремих збувачів, правоохоронці не могли отримати інформацію про діяльність всього угруповання.

Виробництво метамфетаміну здійснювалося на території орендованих гаражних приміщень та в одній із місцевих квартир. Мережа організованих нарколабораторій дозволяла зловмисникам виготовляти до 40 кг психотропів щомісяця.

Цікавою особливістю криворізького угруповання було те, що розповсюджували метамфетамін у пластикових коктейльних трубочках, зрізи яких запаювали термоклеєм різних кольорів, в залежності від району розповсюдження “товару”. Якщо так званий “барига” реалізовував психотропи не на “власній” території, його жорстоко карали інші учасники банди.

Зображення: Національна поліція України

Також у злочинній організації функціонувала чітка ієрархія: у лабораторіях працювали так звані “хіміки”, “фінансисти” контролювали грошові надходження, а приміщення нарколабораторій надійно охоронялися. Для безперебійної торгівлі зловмисники продумали логістику і облаштування пунктів зберігання – через розгалужену “кур’єрську” мережу реалізовували продукцію великими та роздрібними партіями шляхом закладок і методом з рук в руки.

Прибуток криворізького наркокартелю від злочинної діяльності становив понад мільйон доларів щомісяця.

27 лютого 2023 року на території кількох регіонів країни правоохоронці провели спецоперацію з ліквідації діяльності наркоугруповання. У результаті масштабної оперативної розробки затримали організаторів та учасників злочинної організації, провели понад 200 одночасних обшуків, у результаті яких вилучили майна та наркотичних речовин на 170 мільйонів гривень.

9 січня цього року обвинувальний акт у кримінальному провадженні скеровано до суду для розгляду справи по суті.

Фігурантам може загрожувати до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Правоохоронці затримали чергових підпалювачів, які скоювали злочини за вказівками Росії.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський спростував заяву лідера РФ Володимира Путіна про оточення українських військових у Курській області, назвавши це “відвертою дезінформацією”.

Російські військові внесли технічні зміни у керовані авіаційні бомби (КАБи) і тепер вони летять на більшу відстань.

В Україні накопичено достатні запаси паливно-мастильних матеріалів для стабільного проходження осінньо-зимового періоду. 

За даними ЗМІ американці, які створюють фейкові новини про кандидатку на пост президента США Камалу Гарріс, працюють на розвідку Росії.