До Білорусі прибули інструктори ПВК «Вагнер», які раніше дислокувались в Африці – ISW

Джерело: ISW

Напередодні білоруський уряд та незалежні джерела підтвердили, що до РБ прибули інструктори приватної військової компанії “Вагнер”, які раніше дислокувались в Африці. Фахівці Інституту вивчення війни вважають, що прибуття вагнерівських інструкторів до Білорусі свідчить про підготовку до розгортання у країні регулярних сил ПВК.

Міністерство оборони Білорусі 14 липня опублікувало кадри, на яких видно, як інструктори ПВК “Вагнер” навчають білоруські територіальні війська поблизу Осиповичів Могильовської області.

За інформацією білоруських джерел, інструктори ПВК “Вагнер”, які раніше дислокувались в Африці, прибули до РБ 11 липня.

Білоруське джерело припустило, що ПВК “Вагнер” прагне провести ротацію військ свого африканського контингенту і що прибуття деяких інструкторів до Білорусі є частиною ширшої ротації військ.

Своєю чергою російський воєнкор стверджував, що лише частина африканського контингенту “Вагнер” залишила Африку і що в африканських країнах залишається достатня кількість військ для виконання поставлених завдань.

“Імовірно, міжнародне командування ПВК “Вагнер” прибуде до Білорусі, щоб підготувати тренувальну інфраструктуру та встановити умови для прибуття регулярних сил найманців, які, як повідомляється, планується розгорнути в Білорусі на початку серпня після відпустки та проходження реорганізації після збройного повстання ПВК у Росії 24 червня”, – наголосили в ISW.

Російські воєнкори додатково розповсюдили фото, на якому нібито видно самого Пригожина або в Білорусі, або по дорозі до Білорусі з окупованої Луганської області, але один воєнкор зазначив, що нинішня роль Пригожина у ПВК “Вагнер” залишається незрозумілою.

  • Президент Росії Володимир Путін 13 липня вперше розповів про те, що обговорювалося на заході в Кремлі, на якому були присутні 35 командирів ПВК “Вагнер”, включаючи очільник найманців Євгена Пригожина.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг – перед початком саміту альянсу у Вільнюсі – заявив, що на даний час у Білорусі не зафіксовано суттєвого переміщення найманців російської приватної військової компанії “Вагнер”.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого одна особа зазнала поранень.

Верховний суд Фінляндії не дозволив екстрадицію до України лідера російського неонацистського угруповання “Русич” Яна Петровського, який брав участь у війні проти України.

Мінекономіки та Група Світового банку посилюють взаємодію щодо стратегії підтримки приватного сектору, запуску іпотечного кредитування, а також аналізу та фінансування конкретних інвестиційних проєктів.

Під час зустрічі т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва з надзвичайним і повноважним послом Азербайджанської Республіки в Україні Сеймуром Мардалієвим, сторони обговорили пріоритетні напрямки співпраці між Україною та Азербайджаном.

У Міненерго повідомили про ситуацію в енергосистемі України станом на ранок 8 грудня.