До Дня Незалежності британський армійський оркестр виконав гімн України для військових ЗСУ

Джерело: Генеральний штаб ЗСУ

У День Незалежності України британський армійський оркестр “Колчестер” виконав український національний гімн для військовослужбовців ЗСУ, що проходять навчання із базової загальновійськової підготовки у Великій Британії.

“Сотні українських новобранців зараз беруть участь у навчанні під проводом Великої Британії за програмою підготовки до бойових дій на передовій. Ненадовго призупинили підготовку на навчальному полі бою, щоб відзначити ключову дату в календарі України”,  – розповіли у Генштабі.

А також зазначили, що, як демонстрація непохитної підтримки Великою Британією України, британський армійський оркестр “Колчестер” виконав національний гімн України та “Ой у лузі червона калина”, традиційну патріотичну пісню України, яка стала гімном надії та опору після повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року.

Зображення: Генштаб ЗСУ/Facebook

Навчальна програма є частиною незмінного зобов’язання Великої Британії підтримувати Україну в її боротьбі проти неспровокованого вторгнення Росії.

Зараз Велика Британія підготувала понад 20 тисяч українських військовослужбовців у Великій Британії у межах багатонаціональної навчальної операції “ІНТЕРФЛЕКС”.

Зокрема, Велика Британія має на меті підготувати ще 20 тисяч українських військовослужбовців до кінця 2023 році.

Зображення: Генштаб ЗСУ/Facebook

Програма під керівництвом Великої Британії відбувається на кількох полігонах Міністерства оборони Великої Британії по всій території. Кожен курс триватиме кілька тижнів і проводиться за підтримки міжнародних сил Данії, Швеції, Канади, Нової Зеландії, Норвегії, Фінляндії, Литви, Австралії та Нідерландів.

Зображення: Генштаб ЗСУ/Facebook

У Генштабі ЗСУ розповіли, що навчання надає новобранцям-добровольцям з невеликим військовим досвідом або без нього навички ефективного ведення бойових дій на передовій. Базуючись на підготовці піхотного резерву армії Великої Британії, курс охоплює поводження зі зброєю, стрільбу, індивідуальні військові навички, тактику патрулювання, першу допомогу на полі бою, знання кібербезпеки та права збройних конфліктів.

“Сполучене Королівство має довгу історію підтримки українського військового персоналу в межах операції ORBITAL, під час якої з 2015 по 2022 рік було підготовлено 22 000 українців. Програма спирається на цей успіх і демонструє незмінне лідерство Сполученого Королівства у відповіді на військові вимоги України з огляду на розвиток війни”, – підсумували у Генштабі ЗСУ.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.