До Києва прибули прем’єр Естонії та кандидат у канцлери Німеччини

Джерело: Spiegel та Крістен Міхал в X (Twitter)

До Києва з візитами прибули прем’єр-міністр Естонії Крістен Міхал і кандидат на посаду канцлера Німеччини від “Християнсько-демократичного союзу” Фрідріх Мерц.

Крістен Міхал, прем’єр Естонії, під час свого візиту планує провести переговори з президентом Зеленським, прем’єр-міністром Денисом Шмигалем і головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком. Міхал наголосив, що підтримка України до перемоги залишається незмінним пріоритетом Естонії, і додав, що перемога України є спільною перемогою всього демократичного світу.

Фото: x.com/kristenmichalpm

Фрідріх Мерц прибув до української столиці спеціальним потягом вранці. Його візит тримали в таємниці з міркувань безпеки. У своєму обліковому записі в X (Twitter) він зазначив, що метою його поїздки є аналіз ситуації в Україні та обговорення можливостей для посилення підтримки.

Фото: Getty Images

Політик висловив переконання, що послідовна підтримка України сприятиме швидшому завершенню війни. Мерц також планує зустріч із президентом Володимиром Зеленським. Це вже другий візит кандидата у канцлери до України від початку повномасштабної війни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.

У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.

Пізно ввечері 20 березня російські війська запустили на Одесу десятки ударних безпілотників. Після низки вибухів у місті повідомляють про пожежу.

20 березня президент США Дональд Трамп знову повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали.

19 березня у Брюсселі представили перший стратегічний документ щодо обороноздатності ЄС “Білу книгу з питань європейської оборони – Готовність 2030”. Відтак, Європейський Союз кардинально змінює підхід до власної безпеки.