До України повернули 65 громадян, яких РФ вивезла до кордону з Грузією

Джерело: Андрій Сибіга та Ігор Клименко

До України повернули 65 громадян, які застрягли на російсько-грузинському кордоні після того, як їх туди привезла РФ.

За повідомленням глави МЗС Андрія Сибіги, серед повернених є 10 жінок та 8 важкохворих українців. Всі вони перебували на грузинському пункті пропуску “Даріалі”.

Повернення відбулось 21-22 серпня через територію Молдови.

“Дякуємо колегам з Міністерства внутрішніх справ, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства юстиції, Служби безпеки України за командну роботу та співпрацю задля втілення цієї операції. Висловлюємо окрему вдячність офіційним представникам влади Грузії та Молдови за сприяння в організації транзитного маршруту та вирішення логістичних питань”.

Глава МВС України Ігор Клименко повідомив, що серед повернених – частина громадян, які відбували терміни покарання та частина, які вважались зниклими безвісти.

Після підписання тимчасової угоди між Іраном і США про припинення війни судноплавство через Ормузьку протоку частково відновилося. Водночас сторони продовжують сперечатися щодо контролю над одним із найважливіших морських маршрутів світу, а також через можливе запровадження плати за прохід суден.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

Біля узбережжя східної Лівії знайшли ще 11 тіл мігрантів після того, як минулого тижня перекинувся човен. Загальна кількість знайдених загиблих зросла до 26, ще десятки людей можуть залишатися зниклими в морі.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Минулого тижня з тимчасово окупованих територій врятували 15 українських дітей та підлітків. Кожен із них пройшов через постійний тиск, погрози та страх, але сьогодні це нарешті позаду.