До України повернули тіло журналістки Рощиної, яка загинула у полоні РФ – МВС

Джерело: заступник міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко в інтерв’ю Цензор.НЕТ

До України повернули тіло журналістки Вікторії Рощиної, яка загинула у російському полоні.

“Її тіло повернуто в межах нещодавньої репатріації наприкінці лютого цього року. За допомогою ДНК-експертизи ідентифіковано її особу”, – сказав заступник міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко.

Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин пояснив, чому досі не повідомляли про повернення тіла Рощиної.

За його словами, необхідно було зберігати тишу, оскільки російські війська часто використовують тактику підміни тіл, і не було впевненості, що вдалося повернути саме тіло Вікторії. Зважаючи на катування, яким вона зазнала, та стан її тіла, родина журналістки наполягла на проведенні декількох ДНК-експертиз, деякі з яких були проведені за кордоном.

Зараз, як зазначив Юрчишин, можна з упевненістю стверджувати, що тіло Вікторії Рощиної повернули додому.

Раніше журналісти дізналися, що спочатку Рощину утримували в Енергодарі, а потім — у Мелітополі.

Одна з її співкамерниць розповіла, що бачила на тілі Вікторії декілька рубців та ножові поранення. За її словами, сама Рощина розповідала, що її катували струмом, після чого вона “була вся синя”. З часом вона почала сильно худнути: через відмову від їжі вона важила до 30 кілограмів.

Довідка. Вікторія Рощина зникла 3 серпня 2023 року на тимчасово окупованих територіях. У травні 2024 року Росія вперше підтвердила, що утримує її в полоні.

У березні 2022 року Вікторію Рощину також затримували силовики ФСБ РФ, коли вона готувала матеріали про воєнні дії в Запорізькій та Донецькій областях. Її утримували 10 днів, але згодом звільнили з полону.

На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.

Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.

Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.

Протягом ночі 23 червня російські окупанти атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.

США у Радбезі ООН закликали РФ укласти мирну угоду з Україною наголосивши, що час не на боці Москви.