До України прибув третій ЗРК «Patriot», — посол Німеччини

Джерело: посол Німеччини в Україні Мартін Єґер/X

Україна отримала третій зенітно-ракетний комплекс Patriot від Німеччини. Про це повідомив посол Німеччини в Україні Мартін Єґер у мережі X.

“В Україну вже прибув третій ЗРК Patriot з Німеччини. Він посилить захист населення та інфраструктури країни від літаків, безпілотників та ракет”, – заявив він.

Посол також зазначив, що український екіпаж системи пройшов успішну підготовку в Німеччині протягом останніх місяців.

  • США, Ізраїль і Україна ведуть переговори про постачання Києву до восьми систем ППО Patriot, що значно покращить здатність Сил оборони протистояти російським повітряним ударам.
  • У Німеччині заявили, що вони не мають можливості надати Україні більше ніж три системи протиповітряної оборони Patriot. Берлін може надати лише таку кількість ЗРК, яка є чвертю від загальних запасів цих систем у країні, додав міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.