Додаткова допомога Україні від Нідерландів у 2024 році складе 2,5 млрд євро

Джерело: Anadolu

У 2024 році Україна може розраховувати на додаткову допомогу від Нідерландів у розмірі 2,5 млрд євро. Міністерка закордонних справ Нідерландів Ханке Бруїнс Слот заявила, що кошти скерують на підтримку країни в її війні з Росією наступного року.

“Нідерланди продовжать надавати Україні підтримку, скільки буде потрібно і як буде потрібно”, – заявила вона на 30-му засіданні Ради міністрів (ОБСЄ) у столиці Північної Македонії Скоп’є.

За її словами, Нідерланди “раді оголосити, що ми підтримаємо Україну додатковим пакетом допомоги в розмірі 2,5 мільярда євро на 2024 рік”.

Раніше міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен казала, що військова допомога допоможе задовольнити потреби України в боєприпасах. Зокрема зусилля країни можуть підтримати платформи і системи, які вже поставлені на озброєння ЗСУ.

Сьогодні, 21 лютого, президент України Володимир Зеленський провів селектор, учасники якого обговорили блокування кордону польськими фермерами та ситуацію на фронті.

Молдова планує надіслати Україні першу партію гуманітарної допомоги у 2024 році. Загальна вартість цієї допомоги, у вигляді матеріальних цінностей та іншого обладнання, складає 4,9 мільйона леїв, що перевищує 250 тисяч євро.

Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.

У Пентагоні заявили, що Україна може постати перед вибором, від яких міст відмовитися, якщо США не нададуть допомогу.

Міністр оборони України Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели телефонну розмову з міністром оборони США Ллойдом Остіном.