Донеччина: за добу росіяни обстріляли 6 населених пунктів, пошкоджено цивільні об’єкти
Джерело: Головне управління Національної поліції у Донецькій області
Протягом доби російські армійці обстріляли 6 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого пошкоджено 37 цивільних об’єктів.
Проти мирного населення російські загарбники застосували ЗРК “С-300”, авіацію, БпЛА, РСЗВ “Ураган”, “Град” та артилерію.
Під ворожим вогнем перебували міста Авдіївка, Костянтинівка, Сіверськ, Слов’янськ, Часів Яр, село Зоря.
Внаслідок ворожих атак пошкоджено 37 цивільних об‘єктів – 22 житлових будинки, автостанцію, кафе, торгові павільйони, підприємство, ангар, ЛЕП.

Зображення: Головне управління Національної поліції у Донецькій області
Ракету “С-300” ворог спрямував на Слов’янськ. Пошкоджено кафе, торгові павільйони, автостанцію, підприємство. Інформації щодо постраждалих серед цивільного населення не надходило.
З “Ураганів” росіяни гатили по Костянтинівці, пошкодили 15 приватних будинків, лінію електропередач.
Опріч цього, окупанти продовжують знищувати Авдіївку. Минулої доби місто зазнало 7 ворожих атак, зокрема двох авіаударів. Руйнувань зазнали 4 багатоквартирні та один приватний будинки.
Внаслідок артилерійського обстрілу зруйновано багатоповерховий будинок у Часовому Яру та приватну оселю в Сіверську.

Зображення: Головне управління Національної поліції у Донецькій області
- Сили оборони України продовжують ведення оборони на сході та півдні України, наступальної операції на Мелітопольському напрямку та наступальних дій на Бахмутському напрямку, знищують ворога, крок за кроком звільняють тимчасово окуповані території, закріплюються на досягнутих рубежах.
- В Україні триває 581-ша доба повномасштабного російського вторгнення. За цей період часу воїни ЗСУ ліквідували понад 276 тисяч російських окупантів.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.