Донеччина: за добу росіяни завдали 19 ударів по області, є руйнування
Джерело: Головне управління Національної поліції у Донецькій області
Протягом доби російські армійці обстріляли 11 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого пошкоджено 18 цивільних об’єктів.
Під ворожим вогнем перебували міста Авдіївка, Курахове, Торецьк, селище Гродівка, села Бердичі, Миколайпілля, Новобахмутівка, Новоселівка Перша, Предтечине, Рай-Олександрівка, Семенівка.
Російські армійці атакували з ОТРК “Іскандер-М”, ЗРК С-300, РСЗВ “Ураган”, артилерії.
- Зображення: Головне управління Національної поліції у Донецькій області
- Зображення: Головне управління Національної поліції у Донецькій області
Внаслідок ворожих обстрілів пошкоджено 18 цивільних об’єктів – 11 житлових будинків, лікарню, школу, господарчу споруду, автомобіль, критичну інфраструктуру.
Вісім авіаударів та артилерійський обстріл витримала Авдіївка. Руйнувань зазнали приватна оселя та лікарня.
Російські окупанти накрили вогнем Рай-Олександрівку – пошкодили 9 приватних будинків, школу, газопровід та лінію електропередач.
Внаслідок удару по Торецьку пошкоджено багатоквартирний будинок.
Тим часом, за допомогою поліції евакуйовано ще 60 осіб, з початку обов’язкової евакуації – 103 804 особи, серед них 13 845 – діти, 5 238 – особи з інвалідністю.
- Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський повідомив, що російські армійці почали активно застосовувати бронетехніку для підтримки та десантування піхоти.
- Українські військові прагнуть розширити плацдарм на лівому березі Херсонської області, зокрема завдяки ефективній бойовій діяльності та сприятливим погодним умовам.
- В Україні триває 694-та доба повномасштабного російського вторгнення. За цей час українські захисники знищили більш як 373 тисяч російських армійців.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

