Донеччина: за добу росіяни завдали 20 ударів по області, є поранені

Джерело: Головне управління Національної поліції у Донецькій області.

Протягом доби російські армійці обстріляли 15 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого мирні мешканці зазнали поранень.

Під ворожим вогнем перебували міста Авдіївка, Краматорськ, смт Щербинівка, Неліпівка, Ямпіль, села Благодатне, Времівка, Предтечине, Торецьке, Плещіївка, Миколаївка, Новопокровське, Богоявленка.

Російські армійці завдавали ударів по мирному населенню з авіації, РСЗВ “Град”, артилерії та танків.

Внаслідок ворожих атак пошкоджено 15 цивільних об’єктів – 12 житлових будинків, склад фермерського господарства, ЛЕП.

З “Торнадо-С” російські загарбники обстріляли Успенівку Курахівської громади. Руйнувань зазнали 7 приватних будинків. Інформація щодо постраждалих не надходила.

Керовану авіабомбу “ФАБ-250” росіяни скинули на селище Щербинівка. Руйнувань зазнали два приватні будинки. Інформації щодо жертв серед цивільного населення не надходило.

Крім того, окупанти здійснили обстріл Плещіївки з артилерії. Пошкоджено 5 приватних будинків, складське приміщення, ЛЕП.

Внаслідок ворожих атак є поранені цивільні у Ямполі та Миколаївці. Руйнувань зазнали 5 осель.

Зазначимо, що загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України у Донецькій області від рук російських загарбників загинула 1 651 особа, ще 3 975 осіб зазнали поранень. Проте, ці дані – без урахування жертв у Маріуполі та Волновасі, адже поки що там неможливо встановити точну кількість постраждалих.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.