Донеччина: за добу росіяни завдали 24 ударів по області, є загиблі та поранені

Джерело: Головне управління Національної поліції у Донецькій області

Протягом доби російські армійці обстріляли 16 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого четверо осіб загинуло, ще семеро зазнали поранень.

Під ворожим вогнем перебували міста Авдіївка, Сіверськ, Краматорськ, Слов’янськ, Красногорівка, смт Північне, Велика Новосілка, Ямпіль, села Дальнє Маркове, Кліщіївка, Дружба, Предтечине, Торське, Яблунівка, Богоявленка.

Окупанти атакували мирне населення з авіації, ЗРК “С-300”, РСЗВ “Ураган”, “Град”, артилерії, танків.

Внаслідок ворожих атак пошкоджено 28 цивільних об’єктів – 16 житлових будинків, два медичні заклади, заводи, тракторну майстерню, підприємство, транспортні засоби, господарську споруду.

Зображення: Головне управління Національної поліції у Донецькій області

Дві керовані авіабомби “ФАБ-250” росіяни скинули на селище Північне, поранили двох людей. Руйнувань зазнали 6 приватних осель, медичний заклад.

З “Градів” та артилерії російські армійці обстріляли Сіверськ. Вбили одну цивільну особу та трьох поранили. Пошкоджено 3 приватних будинки, медзаклад.

Тим часом по Краматорську та Слов’янську російські військові вдарили ракетами Х-22 та С-300, пошкодили підприємства.

Під артилерійський обстріл потрапило село Маркове. Пошкоджено щонайменше 4 приватні оселі, господарську споруду.

Зображення: Головне управління Національної поліції у Донецькій області

Внаслідок ворожих атак загинула одна цивільна особа в Ямполі, також є поранені у Торському та Красногорівці.

Крім того, сьогодні під ранок ворог зі “Смерчів” обстріляв Костянтинівку. Снаряди влучили у приватний будинок. За попередньою інформацією, ніхто не постраждав.

Зазначимо, що загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України у Донецькій області від рук російських загарбників загинула 1 661 особа, ще 4 009 осіб зазнали поранень. Проте, ці дані – без урахування жертв у Маріуполі та Волновасі, адже поки що там неможливо встановити точну кількість постраждалих.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.