Донеччина: за добу росіяни завдали понад 1500 ударів по області, поранено четверо осіб
Джерело: Головне управління Національної поліції у Донецькій області
Протягом доби російські армійці завдали 1 560 ударів по Донецькій області, внаслідок чого четверо цивільних осіб зазнали поранень.
Росіяни атакували область з авіації, РСЗВ, артилерії.
Під ворожим вогнем перебували 6 населених пунктів: міста Дружківка, Красногорівка, Українськ, селище Нью-Йорк, села Галицинівка, Предтечине.
Пошкоджено 31 цивільний об’єкт – 28 житлових будинків, автомобіль, газопровід, лінію електропередач.
Авіаудар протирадіолокаційною ракетою “Х-31П” російські окупанти завдали по Українську – поранили людину, пошкодили 7 багатоквартирних будинків.
На Дружківку російські війська скинули керовану авіабомбу “УМПБ Д-30 СМ”. Зазнала поранень цивільна особа. Пошкоджено 16 приватних осель і автомобіль, перебито комунікації.
Ще двох жителів травмовано внаслідок артилерійських обстрілів – в Красногорівці та Нью-Йорку. Пошкоджено багатоквартирний і приватний будинки.
Галицинівку ворог обстріляв з РСЗВ “Ураган”, пошкодив три будинки.
Крім того, у ніч на 20 квітня, о 2:00, росіяни спрямували чотири ракети на Мирноград. Руйнувань зазнали два багатоквартирних будинки, підприємство, адмінбудівля, котельня. Інформації про постраждалих не надходило.
Тим часом, за допомогою поліції евакуйовано ще 139 осіб, з них 21 дитину. З початку обов’язкової евакуації – 156 928 осіб, серед них 18 479 – діти, 6 452 – люди з інвалідністю.
- Уночі та вранці війська РФ балістичними ракетами атакували Запоріжжя та Одесу. Під час нічного удару по Запоріжжя росіяни поцілили у промисловий інфраструктурний об’єкт.
- Уночі 20 квітня українські захисники збили 5 ворожих цілей – дві ракети та три безпілотники.
- Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого загинула одна особа.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.