Донеччина: за добу росіяни здійснили 12 вогневих атак по мирному населенню, є загиблі та поранені
Джерело: Головне управління Національної поліції у Донецькій області.
Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого є загиблі та поранені серед цивільних мешканців.
Під ворожим вогнем перебували міста Авдіївка, Часів Яр, смт Курахівка, Нью-Йорк, Північне, села Богоявленка, Галицинівка, Ласточкине.
Проти мирного населення російські загарбники застосували авіацію та артилерію.
Внаслідок ворожих атак пошкоджено 24 цивільних об’єкти: 20 приватних будинків, гаражі.
Селище Курахівка зазнало двох артилерійських ударів. Ворожі снаряди поцілили у дві приватних оселі. Загинула 59-річна жінка, її чоловіка та ще одного мешканця поранило.
Поліцейські групи “Білий Янгол” надали допомогу травмованим і евакуювали їх до лікарні.
З артилерії російські війська накрили Північне, пошкодили 16 домівок.
Крім того, надійшла інформація про вбиту 62-річну жінку в Красногорівці, яка загинула внаслідок російського обстрілу 31 липня.
Через активні бойові дії потрапити до цього району поліція зуміла лише за 5 днів. “Білі янголи” при підтримці військових транспортували тіло до моргу.
Зазначимо, що загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України у Донецькій області від рук російських загарбників загинуло 1 642 особи, ще 3 929 осіб зазнали поранень. Проте, ці дані – без урахування жертв у Маріуполі та Волновасі, адже поки що там неможливо встановити точну кількість постраждалих.
- В Україні триває 527-ма доба широкомасштабної війни РФ проти України За цей час ЗСУ знищили понад 248 тисяч російських окупантів.
- Авіація сил оборони за минулу добу завдала 9 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника та 2 – по зенітно-ракетних комплексах окупантів.
- Президент Володимир Зеленський зазначив, що російські війська всіма силами намагаються зупинити українських армійців.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.