Довгострокові зобов’язання НАТО показують Путіну, що він не може пережити Україну, – держсекретар США
Джерело: CNN
Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що довгострокові зобов’язання перед Україною, обговорені на саміті НАТО у Вільнюсі, можуть бути найефективнішим способом переконати президента Росії Володимира Путіна у тому, що він не зможе перемогти у війні в Україні.
Напевно, це найшвидший спосіб покласти край цій війні”, – сказав Блінкен.
Він передбачив, що Путін намагатиметься затягнути війну “на невизначений термін”, незважаючи на “жахливі втрати, яких зазнала Росія”.
“Доки він продовжує вірити, що якимось чином переможе, він, ймовірно, буде продовжувати”.
Блінкен зазначив, що потрібно примусити Путіна позбутися цієї думки.
“Ці довгострокові зобов’язання щодо безпеки України, її економічного добробуту, а також гуманітарної допомоги є, ймовірно, найкращим способом зробити це”, – сказав Блінкен.
Він додав, що Україні вирішувати, як і коли вести будь-які мирні переговори з Росією.
“Тепер питання полягає в тому, де і чим це закінчиться. По суті, ці рішення повинна приймати Україна, тому що це стосується її майбутнього”.
- Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте запевнив, що співпраця з Україною нарощується в усіх сферах, і в майбутньому наша держава стане членом Північноатлантичного альянсу.
- 12 липня Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція спільно заявили, що долучаються до декларації країни G7 стосовно гарантій безпеки для України.
- 12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України. У документі наголошується, що лідери підтверджують непохитну відданість стратегічній меті створення вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.
Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.
2 липня глава Міноборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш висловив жаль стосовно інформації щодо призупинення Сполученими Штатами постачання деяких видів ракет та боєприпасів Україні.