Довгострокові зобов’язання НАТО показують Путіну, що він не може пережити Україну, – держсекретар США

Джерело: CNN

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що довгострокові зобов’язання перед Україною, обговорені на саміті НАТО у Вільнюсі, можуть бути найефективнішим способом переконати президента Росії Володимира Путіна у тому, що він не зможе перемогти у війні в Україні.

Напевно, це найшвидший спосіб покласти край цій війні”, – сказав Блінкен. 

Він передбачив, що Путін намагатиметься затягнути війну “на невизначений термін”, незважаючи на “жахливі втрати, яких зазнала Росія”.

“Доки він продовжує вірити, що якимось чином переможе, він, ймовірно, буде продовжувати”.

Блінкен зазначив, що потрібно примусити Путіна позбутися цієї думки. 

“Ці довгострокові зобов’язання щодо безпеки України, її економічного добробуту, а також гуманітарної допомоги є, ймовірно, найкращим способом зробити це”, – сказав Блінкен.

Він додав, що Україні вирішувати, як і коли вести будь-які мирні переговори з Росією.

“Тепер питання полягає в тому, де і чим це закінчиться. По суті, ці рішення повинна приймати Україна, тому що це стосується її майбутнього”.

29 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабної війни втрати російської армії перевищили 300 тисяч осіб.

Після почату повномасштабного вторгнення РФ на територію України фінська компанія HD-Parts експортувала в Росію запчастини для вантажних автомобілів на мільйони євро.

29 листопада голова МЗС ФРН Анналена Бербок наголосила, що союзники України з усього світу мають створити над цією країною “оборонний щит”, аби убезпечити від російських атак у зимовий період. 

Російська армія продовжує втрачати вищий склад командирів на війні проти України. 28 листопада ліквідований заступник командира 14-го армійського корпусу РФ генерал-майор Володимир Завадський.

Триває шістсот сорок четверта доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. На Лиманському напрямку українські військові відбили 15 атак противника в районах Серебрянського лісництва Луганської області; Торського, східніше Тернів, Ямполівки Донецької області.