Дуда відмовився від спільного фото з учасниками COP29 через Лукашенка
Джерело: Polsat News
Президент Польщі Анджей Дуда навмисно не з’явився на груповому фото з іншими лідерами під час кліматичного саміту в Баку. Глава держави не захотів фотографуватися з білоруським лідером Олександром Лукашенком.
Дуда відмовився від спільної фотографії з учасниками кліматичного саміту ООН в Баку, оскільки не хотів бути на одному знімку з президентом Білорусі Олександром Лукашенком.
У вівторок у столиці Азербайджану розпочався кліматичний саміт COP29 під гаслом “Солідарність за зелений світ”. У конференції беруть участь лідери з усього світу. На захід також побував президент Анджей Дуда, котрий вирізнився серед учасників, відмовившись від спільної фотографії, оскільки не хотів бути на одному знімку з Лукашенком.
Це було свідоме рішення глави Польщі, символічне відмежування через участь Білорусі у війні РФ проти України.
Президент бойкотував цей момент через те, що там був присутній білоруський лідер Александр Лукашенко. Так було і минулого року. Це символічне відмежування, серед іншого, у зв’язку з участю Білорусі на українському фронті, – пояснили у виданні.
Дуда не бажав мати “сімейне фото” разом із Лукашенко. Як зауважив співрозмовник видання, президент Польщі вирішив, що не хоче мати “сімейне фото” з Олександром Лукашенком.
Довідка. Конференція Сторін (COP) — щорічна подія під егідою Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату (UNFCCC), яка збирає країни світу для формування глобальних відповідей на виклики кліматичних змін.
З моменту свого заснування у 1995 році, COP зібрала представників урядів, науковців, та громадських організацій для обговорення політики, спрямованої на зменшення викидів парникових газів та адаптацію до кліматичних змін.
Основна мета зустрічей — оцінити поточний стан клімату, визначити міжнародні стандарти та зобов’язання, а також сприяти їх виконанню. COP проводиться щороку в різних регіонах світу, що дозволяє забезпечити всесвітню участь та співпрацю.
Цьогоріч, COP29 відбувається в столиці Азербайджану Баку з 11 до 22 листопада. Назва цьогорічного СОР — “COP29: Empowering Climate Action through Ambition, Implementation, and Inclusivity” (COP29: Розширення можливостей кліматичних дій через амбіції, реалізацію та інклюзивність). Очікується, що захід відвідають від 80 до 100 тисяч людей з 190 країн світу. Всього на СОР29 у Баку очікується ухвалення близько 60 рішень.
- Прем’єр-міністр Нідерландів Дік Схооф скасував поїздку на кліматичний саміт COP29 після масових зіткнень в Амстердамі між ізраїльськими футбольними фанатами та пропалестинськими протестувальниками.
- Президент Росії Володимир Путін і президент Франції Емманюель Макрон не взяли участь у знаменному кліматичному саміті ООН у Баку.
- Викиди, спричинені за два роки повномасштабної російсько-української війни, перевищили щорічні викиди парникових газів, створені окремо 175 країнами, що посилило глобальну кліматичну кризу.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив обраного президента США Дональда Трампа, що Сполучені Штати Америки можуть зіткнутися зі “страшною загрозою”, якщо Україну підштовхнуть до “поганої угоди”. У разі підписання мирного договору на умовах Росії, США загрожуватимуть Китай, Іран та Північна Корея.
Новообраний президент США Дональд Трамп та його команда усвідомлює, що Україна не піде не ультиматуми РФ.
Служба безпеки та Національна поліція України затримали двох неповнолітніх агентів РФ, які підірвали вибухівку біля районного відділу поліції на Київщині. Підліткам повідомили про підозру. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі.
ЗСУ отримали наказ тримати шматок російської території доти, доки новий президент США не прибуде з новою політикою до Білого Дому.
Посадовці Міноборони США підтвердили, що адміністрація президента США Джо Байдена звернеться до Конгресу із запитом на додаткове фінансування для підтримки України у 24 млрд доларів.