Директора одного з департаментів КМДА підозрюють в отриманні фейкової інвалідності

Джерело: Офіс генпрокурораСБУ, Нацполіція

Правоохоронці повідомили про підозру керівнику одного з департаментів Київської міської державної адміністрації у тому, що він незаконно оформив собі інвалідність.

Хоч імені фігуранта не вказують, СБУ повідомило, що йдеться про очільника департаменту соціальної та ветеранської політики. Цю посаду займає Руслан Світлий.

Чоловіка підозрюють в тому, що він у 2022 році подав до однієї із районних МСЕК міста Києва підроблені медичні довідки про свій діагноз, а також фейкові “виписки із медичної карти”, які нібито посвідчували його перебування на стаціонарному лікуванні.

Завдяки цьому чиновник отримав 2 групу інвалідності, яка не лише “гарантувала бронь” від військової служби, але й дозволяла йому отримувати виплати за інвалідністю з державного бюджету – у такий спосіб він отримав 283 тис. грн.

Сам Роман Світлий каже, що все законно:

“Сьогодні зранку слідче управлінням Головного управління Національної поліції України у місті Києві у мене вдома провело обшук за підозрою у нібито підробленні документів щодо групи інвалідності та захворювання, яке стало її причиною. Наголошую, що ніякого правопорушення у моїй історії хвороби немає: лікуюсь ще з 2014 року, вся документація наявна у медичній системі і відповідає дійсності. Я переконаний у своїй правоті і готовий захищати її у суді”, – написав він.

Посадовцю повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів (ч. 3 та ч. 4 ст. 358 ККУ);
  • шахрайство (ч. 3 ст. 190).

Йому загрожує до п’яти років ув’язнення. Досудове розслідування триває.

  • В Івано-Франківській області виявлено злочинну схему, за якою лікарі та посадовці МСЕК допомагали чоловікам мобілізаційного віку отримувати фіктивну інвалідність. За даними ДБР, організаторами схеми були лікар обласної лікарні Івано-Франківська та його син – медик однієї з районних лікарень.
  • Олексій Олійник, колишній керівник Хмельницької прокуратури, звільнився через скандал з інвалідностями, але продовжує працювати прокурором.
  • В Україні розпочали перевірки встановлення інвалідності для 1695 посадовців із понад 30 державних органів. Справи, котрі підлягають перегляду, зосереджені на працівниках податкової, прокуратури та митниці.

У Росії почали залучати неповнолітніх школярів до виробництва безпілотних літальних апаратів на заводі в особливій економічній зоні “Алабуга”, розташованій приблизно за 600 миль на південний схід від Москви. Це відбувається на фоні збільшеного попиту на БпЛА, зокрема іранського виробництва Shahed, в умовах ескалації російської агресії проти України.

Петро Порошенко повіз чергову партію допомоги для підрозділів Сил оборони. Вантаж включає нічні та денні FPV-дрони, нічні “Мавіки”, зарядні станції EcoFlow, вантажівки, лазне-пральні комплекси, “Старлінки”, екскаватори та іншу техніку. Ця поїздка стала 53-ю цього року, а загальна вартість техніки – 63 мільйони гривень.

Російські військові намагалися здійснити висадку на острів Козацький, що біля Херсона, повідомив речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин в ефірі телемарафону.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що у Запорізькій області будівництво фортифікацій завершено.

Кабінет міністрів розширив перелік українців, які можуть отримати бронювання від мобілізації. До нього додали священників.