Директора одного з департаментів КМДА підозрюють в отриманні фейкової інвалідності

Джерело: Офіс генпрокурораСБУ, Нацполіція

Правоохоронці повідомили про підозру керівнику одного з департаментів Київської міської державної адміністрації у тому, що він незаконно оформив собі інвалідність.

Хоч імені фігуранта не вказують, СБУ повідомило, що йдеться про очільника департаменту соціальної та ветеранської політики. Цю посаду займає Руслан Світлий.

Чоловіка підозрюють в тому, що він у 2022 році подав до однієї із районних МСЕК міста Києва підроблені медичні довідки про свій діагноз, а також фейкові “виписки із медичної карти”, які нібито посвідчували його перебування на стаціонарному лікуванні.

Завдяки цьому чиновник отримав 2 групу інвалідності, яка не лише “гарантувала бронь” від військової служби, але й дозволяла йому отримувати виплати за інвалідністю з державного бюджету – у такий спосіб він отримав 283 тис. грн.

Сам Роман Світлий каже, що все законно:

“Сьогодні зранку слідче управлінням Головного управління Національної поліції України у місті Києві у мене вдома провело обшук за підозрою у нібито підробленні документів щодо групи інвалідності та захворювання, яке стало її причиною. Наголошую, що ніякого правопорушення у моїй історії хвороби немає: лікуюсь ще з 2014 року, вся документація наявна у медичній системі і відповідає дійсності. Я переконаний у своїй правоті і готовий захищати її у суді”, – написав він.

Посадовцю повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів (ч. 3 та ч. 4 ст. 358 ККУ);
  • шахрайство (ч. 3 ст. 190).

Йому загрожує до п’яти років ув’язнення. Досудове розслідування триває.

  • В Івано-Франківській області виявлено злочинну схему, за якою лікарі та посадовці МСЕК допомагали чоловікам мобілізаційного віку отримувати фіктивну інвалідність. За даними ДБР, організаторами схеми були лікар обласної лікарні Івано-Франківська та його син – медик однієї з районних лікарень.
  • Олексій Олійник, колишній керівник Хмельницької прокуратури, звільнився через скандал з інвалідностями, але продовжує працювати прокурором.
  • В Україні розпочали перевірки встановлення інвалідності для 1695 посадовців із понад 30 державних органів. Справи, котрі підлягають перегляду, зосереджені на працівниках податкової, прокуратури та митниці.

У ніч проти 22 липня російські війська атакували об’єкти української газової інфраструктури.

Українська модель, переможниця Miss Ukraine International-2018 Богдана Жупанина (Тарасик), дружина нардепа від “Слуги народу” Андрія Жупанина, повідомила, що її квартира була знищена внаслідок російського обстрілу.

Уночі 22 липня російські війська завдали удару керованою авіабомбою по житловому будинку в Краматорську на Донеччині.

Днями противник прорвався у Покровськ через нестачу піхоти в українському підрозділі та помилки в оцінці обстановки. Ситуацію вдалося стабілізувати силами 155 ОМБр і 68 ОЄБр. Нині триває ліквідація диверсійної групи росіян.

У російському полоні помер житель тимчасово окупованого Енергодара Олександр Марков. Літнього хворого чоловіка заарештували ще 8 травня 2024 року, повідомив міський голова Енергодара Дмитро Орлов.