Дитяча письменниця Леся Воронина потрапила в скандал через образу хлопчика з аутизмом

Джерело: Вікторія Кравченко/Instagram

Вікторія Кравченко, матір 12-річного хлопчика з аутизмом, розповіла, що дитяча письменниця Леся Воронина назвала її сина “істотою, яка привертає до себе увагу” під час презентації книжок у Києві.

За словами жінки, її син Тимофій разом з класом поїхав на презентацію дитячих книжок у Києві. Серед запрошених авторок була й Воронина, яка представляла свою повість “Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9”.

“Під час спілкування дуже прикро вразила її (Ворониної – ред.) реакція на Тимофія, який є дитиною з аутизмом. Тимофій разом з іншими дітьми пішов на зустріч, щоб ставити питання, слухати авторів, бути частиною події. На жаль, у залі пролунала її репліка: “істота, яка привертає до себе увагу”, – розповіла Вікторія.

За словами жінки, однокласники заступилися за Тимофія. Також класна керівниця хлопчика пояснила письменниці, що він дитина з аутизмом і має особливості спілкування. “На що Леся Воронина відповіла, що це і так зрозуміло”, – написала Вікторія.

Керівниця приватного навчального закладу “Скарб”, де навчається Тимофій, Оксана Андреєва у дописі в Instagram зазначила, що “жодна дитина ніколи та ніде не повинна чути таких слів у свій бік”. Вона закликала Воронину перепросити перед усіма дітьми, які її почули, бо “дорослі мусять бути для них прикладом”.

Своєю чергою, Воронина прокоментувала інцидент, який стався під час презентації книжки Ірен Роздобудько “Арсен”. Авторка зауважила, що “не знала про те, що хлопчик – аутист”.

“Почувши, що якийсь хлопчик активно реагує на виступ авторки, заважаючи їй спілкуватися з іншими учасниками зустрічі, я зробила йому різке зауваження, пояснюючи, що в такий спосіб він намагається привернути до себе увагу та принизити людину, яка виступає”, – пояснила письменниця.

За словами жінки, лише після того, як класна керівниця Тимофія розповіла про те, що він – особливий хлопчик, вона “усвідомила, яку неприпустиму помилку зробила, і відповіла: “Розумію, пробачте!”.

“Мені неймовірно шкода, що мої слова образили Тимофія, образили його родину, друзів і всіх, хто підтримує його на шляху адаптації й розвитку. Мені дуже прикро, що одразу після зустрічі не поговорила з учителькою та з Тимофієм і не перепросила їх. Я хочу щиро попросити вибачення у Тимофія — у його мами, і в усіх, кому завдала біль моя необізнаність і різка реакція на вигуки дитини, яка, звісно, нікого не хотіла ображати”, – зазначила Воронина.

Українська письменниця Ірен Роздобудько також відреагувала на скандал. Вона розповіла, що “Леся Воронина сиділа збоку і, звісно, не могла помітити хлопчика з особливими освітніми потребами. Тому зробила йому зауваження”. Письменниця зазначила, що знає, як Воронина “любить дітей, і як діти люблять її і її книжки”.

“А скільки вона зробила не лише, як письменниця, а як волонтер і просто хороша людина. І ніколи – ніколи! – не кривдила і не “булила” дітей! Будь ласка, якщо треба перепросити публічно – це роблю я! Всі камені – будь ласка! – в мене. Це була моя презентація”, – написала Роздобудько.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення про продовження антидемпінгових мит на цемент і металопрокат, а також розпочала нові розслідування для захисту національного виробника від агресивного імпорту.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган розпочав масштабну кампанію проти ожиріння — тепер громадян можуть публічно зважувати прямо на вулицях.

З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.

Німеччина посилить свою танкову бригаду у Литві, аби зміцнити східний фланг НАТО з метою стримування Росії. До кінця 2027 року чисельність підрозділу збільшать до 5 тисяч військовослужбовців із нинішніх 500.  

Глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський наголосив, що путінська Росія змінює історію та відновлює культ злочинця — Сталіна, який наказав убити польських військовополонених. Так він прокоментував у Брюсселі осквернення й пошкодження пам’ятника на Польському військовому кладовищі в Мєдному, де поховані жертви Катинського розстрілу 1940 року.