Джмелі в стані сплячки здатні виживати під водою протягом тижня, – вчені

Джерело: The Guardian

Вчені з Гвельфського університету (Канада) виявили, що матки звичайного східного джмеля, поширеного в східній частині Північної Америки, здатні виживати під водою протягом тижня, коли перебувають у сплячці.

За словами експертів, це підвищує їхні шанси на виживання у разі повені.

Дослідження вирішили провести після інциденту в лабораторії, внаслідок якого вода потрапила до контейнерів, у яких знаходилися бджолині матки, що спали.

“Після цього, звичайно, цікавість призвела до проведення повноцінного експерименту з великою кількістю повторень”, – пояснила біологиня Сабріна Рондо.

Вчені взяли 143 сплячих маток звичайного східного джмеля та помістили кожну в окрему пластикову трубку з вологим верхнім шаром ґрунту. Потім пробірки закрили перфорованими кришками та тримали у темному холодильнику протягом тижня.

Переконавшись, що бджоли живі, дослідники залишили 17 пробірок як контрольні, а в решту 126 додали холодної води. У половині пробірок матки плавали поверх води, а в інших їх штовхали під воду за допомогою плунжера.

В обох випадках третину пробірок залишали на вісім годин, третину – на 24 години та третину – на сім днів, імітуючи різні умови затоплення. Після цього бджіл перенесли в нові пробірки та спостерігали за їхнім виживанням.

Результати засвідчили, що виживання було однаковим, незалежно від тривалості та умов, в яких знаходилися бджоли: 88% контрольних бджіл та 81% бджіл, занурених у воду на тиждень, були живі через вісім тижнів. При цьому матки з великою вагою мали більше шансів вижити.

За словами дослідників, результати дослідження незвичайні, оскільки більшість комах, які зимують у дорослому стані, включно з багатьма жуками-землерийками, не можуть впоратися із зануренням у воду і змушені залишати заплави річок, щоб вижити.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

Влада німецького Ерфурта запланувала розширити територію однієї зі шкіл. Для цього розглянули 18 земельних ділянок, обравши врешті одну. Однак, виявилося, що там мешкають прості польові хом’яки (cricetus cricetus).

Вчені встановили, що сонячна активність може зруйнувати енергетичну інфраструктуру на Землі. Нове дослідження свідчить, що кут, під яким сонячні удари вражають Землю, має вирішальне значення для захисту інфраструктури. Відповідні дослідження опублікували у журналі Frontiers in Astronomy and Space Sciences.

Війна РФ із країнами Балтії може розпочатися під приводом повстання поляків у Білорусі, вважає австрійський політолог Густав Грессель.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.