Ексглава МЗС Австрії, що танцювала з Путіним, остаточно оселилася в Росії

Джерело: DW

Колишня міністерка закордонних справ Австрії Карін Кнайсль, що залишила рідну країну після звинувачень у зв’язках із Росією, заявила, що остаточно переїхала до РФ.

Як зазначила Кнайсль, вона переїхала до Росії, тому що “це по-справжньому вільна країна”. Вона також повідомила, що “приглянула одне місце на сході Росії, де хотіла б збудувати будинок”, щоб залишитися там жити.

Одначе, ексглава МЗС Австрії повідомила, що не планує оформляти російський паспорт, вважаючи, що права та обов’язки, які надає громадянство, “мають бути пов’язані лише з однією країною”.

Громадянство не можна просто так взяти і поміняти. І якщо я це зроблю, то мені потрібно буде вибрати якесь одне громадянство. Може, я надто консервативна, але мати одразу два – це як жити в полігамії і бути одруженій з двома людьми, — заявила Кнайсль.

Проте, влітку минулого року Кнайсль говорила, що аби стати росіянкою, їй потрібно як слід вивчити російську мову.

У серпні 2023 року Карін Кнайсль винайняла будинок у Рязанській області.

Мені довелося залишити своє колишнє життя, почати все спочатку, а у 60 років це непросто, — зазначила колишня політикиня.

Американська газета The Washington Post у липні 2022 року опублікувала статтю, в якій повідомила, що колишня міністерка закордонних справ Австрії залишила країну через погрози. Того ж дня сама Кнайсль в одному з коментарів роз’яснила, що покинула Австрію ще у вересні 2020 через “постійні нападки”.

В Австрії її критикували за те, що вона продовжувала працювати у російському держконцерні “Роснефть”, попри повномасштабну війну РФ проти України.

Карін Кнайсль очолювала МЗС Австрії з 2017 до 2019 року. Влітку 2018 року весілля Кнайсль відвідав Путін, котрого вона “спонтанно” запросила на своє весілля.

У 2020 році з’ясувалося, що колишня міністерка закордонних справ Австрії Карін Кнайсль писатиме колонки для російського пропагандистського мовника Russia Today (RT).

У травні Кнайсль подала заяву про відставку з посади члена ради директорів російської компанії “Роснефть”. В Австрії її критикували за те, що, попри збройну агресію РФ проти України, вона продовжувала працювати у російському держконцерні.

У серпні 2018 року весілля Кнайсль відвідав президент РФ Володимир Путін, з яким вона танцювала. Тоді вона розповіла ЗМІ, що “спонтанно” запросила на свято колег по уряду та Путіна, що на той час перебував з візитом в Австрії.

Видання Der Spiegel 17 червня 2023 повідомило, що ексміністерка стала керівником центру G.O.R.K.I. Санкт-Петербурзького державного університету, який позиціює себе як “Геополітична обсерваторія з ключових проблем розвитку Росії”.

За даними синоптиків у четвер, 25 квітня, у низці областей йтимуть дощі.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.