Екскерівника катівні «Ізоляція» засудили до 15 років ув’язнення
Джерело: Суспільне
Шевченківський райсуд Києва оголосив вирок Денису Куликовському – колишньому керівнику катівні “Ізоляція” у тимчасово окупованому Донецьку.
Куликовського визнали винним та призначили покарання у вигляді 15 років за ґратами з конфіскацією всього майна.
Суд також постановив, що початком виконання вироку рахуватиметься 9 листопада 2021 року.
Дениса Куликовського затримала Служба безпеки України у 2021 році. Його звинувачували в організації та особистій участі в тортурах над українськими військовополоненими та цивільними заручниками в незаконній тюрмі “Ізоляція”, що у тимчасово окупованому Донецьку.
Під час допиту Куликовський свою провину визнав.
Свою участь у катуваннях та допитах людей у “Ізоляції” Денис Куликовський підтвердив під час допиту, відеозапис якого опублікували невдозі після затримання фігуранта справи.
Розслідування справи завершили у червні 2022 року, після чого справу передали до суду. Засідання робили закритими.
ДОВІДКА: “Ізоляція” — російська катівня в Донецьку, утворена після окупації міста у 2014 році. Це територія колишнього заводу ізоляційних матеріалів, до російського вторгнення тут працював мистецький простір “Ізоляція”. Тюрма має статус секретної. Вироки, за якими утримувані перебувають в “Ізоляції”, виносять незаконні суди “ДНР”, відомі численні випадки тортур. Переважно в “Ізоляції” утримують проукраїнських полонених.
- Ватажка так званої “Донецької Народної Республіки” засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.
У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.
Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.
Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.