Ексміністр спрогнозував, скільки триватимуть відключення світла після масштабної атаки РФ
Джерело: телемарафон
Обмеження у споживанні електроенергії в Україні можуть тривати ще тиждень – два, прогнозує ексміністр палива й енергетики, президент Всеукраїнської енергетичної асамблеї Іван Плачков. Він зауважив, що обмеження триватимуть стільки, якщо не відбудеться нових масованих атак.
Плачков наголосив, що атака росіян 26 серпня була однією з наймасованіших на українську енергетичну інфраструктуру. Її метою було досягнення тотального блекауту в енергосистемі, але завдяки швидкій та професійній реакції енергетиків цього вдалося уникнути.
Росіяни зосередили удари на розподільних системах і системах видачі електроенергії, зокрема, пошкоджено частину енергообладнання Київської ГЕС. Плачков наголосив, що зараз необхідно провести значні роботи на високовольтних підстанціях, щоб забезпечити надійне енергопостачання споживачів.
Він також визнав, що ситуація в енергосистемі є надскладною, і обмеження можуть виникати не лише через дефіцит електроенергії, а й для проведення необхідних ремонтних робіт.
Своєю чергою, радник прем’єр-міністра України та член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко додав, що після атаки доведеться коригувати плани з підготовки до зими. Наслідки атаки будуть оцінювати, щоб зрозуміти, як вона вплине на заплановане відновлення енергосистеми та можливість забезпечення електрикою споживачів без обмежень у вересні-жовтні.
- Міненерго запровадило планові графіки відключень електроенергії в Україні для стабілізації енергосистеми внаслідок масованої атаки росіян 26 серпня. Для захисту цілісності системи “Укренерго” довелося запровадити графіки екстрених і аварійних відключень. 27 серпня діятимуть планові відключення, поки не вдасться стабілізувати роботу енергосистеми.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.
22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.
Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.
У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.