Екснардепу-власнику заблокованого проросійського телеканалу повідомлено про підозру в державній зраді

Повідомляє Служба безпеки України в Telegram

Колишньому Народному депутату України VII, VIII скликань Євгенію Мураєву заочно повідомлено про підозру у державній зраді, веденні інформаційно-підривної діяльності проти України та у вчиненні умисних дій, спрямованих на приниження національної честі та гідності України.

За дорученням російських кураторів, Мураєв створював та поширював російську пропаганду на його телеканалі та каналах відеохостингу YouTube. Він висловлював проросійські погляди, брав участь у різних політичних шоу, розповсюджував російські наративи про те, що в Україні “культурна війна та переслідуються інакодумаючі”, дискредитуючи незалежність України та підтримуючи домовленості з РФ. 

Колишній депутат також переконував свою аудиторію в тому, вступ України до НАТО та ЄС є помилковим та недоцільним.

Ці публікації та відеозаписи були активно поширені пропагандистами в Інтернеті та в соцмережах.

Відомо, що ще до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, підозрюваний активно допомагав ворогу у проведенні підривної діяльності проти України.

Восени 2022 року співробітники СБУ провели серію обшуків за місцями проживання та в офісах Мураєва, де виявили готівку в російських рублях, зброю, а також комп’ютерну техніку і мобільні телефони з доказами незаконних дій.

Згідно з висновком комплексної судової психолого-лінгвістичної експертизи, виступи та інтерв’ю підозрюваного є акціями вигідного впливу, які завдають шкоди безпеці України.

Досудове розслідування проводиться Головним Управлінням Служби Безпеки України у м. Києві та Київській області з оперативним супроводом СБУ.

Протягом дня, 19 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 59 вибухів. 

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило в п’ятницю, 19 липня, що громадянина Німеччини в Білорусі засудили до смертної кари і Берлін інтенсивно спілкується з владою в Мінську щодо його долі.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 19 липня, від початку цієї доби по всій лінії фронту відбулося 101 бойове зіткнення. 

Сьогодні, 19 липня, відбувся замах на українську мовознавицю, політикиню, викладачку, доктора філологічних наук Ірину Фаріон….

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич повідомив, що внаслідок російського ракетного удару по Миколаєву вже відомо про 14 поранених, серед них четверо неповнолітніх.