Ексспівробітники SpaceX подали до суду на Маска, звинувативши його у домаганнях та помсті

Джерело: Bloomberg

Вісім колишніх інженерів компанії SpaceX подали до суду Каліфорнії позов проти американського мільярдера Ілона Маска, звинувативши його у сексуальних домаганнях, приниженні жінок та звільненні з помсти.

У позові йдеться, що Маск “свідомо та цілеспрямовано” створив у компанії “небажану ворожу робочу атмосферу”. Зокрема, як стверджують колишні працівники, він розміщував на робочому місці “мерзенні сексуалізовані фотографії, меми та коментарі, що принижують жінок та/або ЛГБТК-спільноту”.

За словами позивачів, вони мали справу з образливими коментарями з боку інших колег, які “імітували пости Маска у Twitter” та “створювали вкрай некомфортне вороже робоче середовище”.

Також автори позову наголосили, що їх було звільнено з помсти після того, як у 2022 році написали відкритий лист, у якому висловлювали стурбованість поведінкою Маска.

На їхню думку, Маск ухвалив рішення про звільнення особисто, а коли співробітник відділу кадрів запропонував спочатку провести розслідування, відповів: “Мені байдуже — звільніть їх”. Звільнені співробітники назвали поведінку Маска “маніакальним контролем над кадровими рішеннями у своїх компаніях”.

У позові також додають, що керівництво SpaceX, включаючи Маска, брало участь у відео, яке “висміює та висвітлює сексуальні домагання та жарти”. У ньому зокрема була сцена, де співробітник демонструє “правильний спосіб відлупцювати колегу”.

“Він ставиться до жінок, як до сексуальних об’єктів, які оцінюються за розміром бюстгальтера, завалює співробітників непристойними сексуальними жартами та пропонує тим, хто кидає виклик атмосфері “звіринця”, шукати роботу в іншому місці, якщо їм це не подобається”, – заявили жінки.

Близько 10 тисяч людей вийшли на вулиці Майорки в останній протест проти масового туризму. Місцеві жителі під час маршу в Пальма-де-Майорці в неділю, 21 липня, несли транспаранти з написами: “Ваш рай, наш кошмар” і “Туризм так, але не настільки”.

Станом на початок липня в Україні зафіксовано понад 10,2 млн пенсіонерів, згідно з даними Пенсійного фонду. Середня пенсія збільшилась на 8% цьогоріч та становить 5 816 грн.

22 липня Національний банк України ввів в обіг нову нумізматичну монету із зображенням безпілотника “Лелека-100”. Це друга монета серії “Збройні Сили України”, яка вшановує українську зброю та її творців.

Tesla оголосила про плани розпочати невелике виробництво гуманоїдних роботів для внутрішнього використання у 2024 році, повідомив генеральний директор Ілон Маск у понеділок. Це оголошення надійшло через кілька місяців після того, як Маск заявив про впровадження роботів до кінця 2024 року.

Вже у серпні, вересні та жовтні в Україні очікуються значні покращення щодо відключень електроенергії. У деякі періоди дефіцит може зникнути взагалі, повідомив голова “Укренерго” Володимир Кудрицький.